Odznaczenia, medale, nagrody

 Aktualizacja:  11. 07. 2022 r.

Wykaz przyznanych:

  • Medali Komisji Edukacji Narodowej,
  • Złotych i Srebrnych Odznak Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ  „Solidarność”,
  • Medali za Wieloletnią Służbę (Złotych i Srebrnych),
  • Krzyży Zasługi,
  • Orderów ( Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski),

Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym – serdecznie gratulujemy!

Medale   Komisji Edukacji Narodowej

Lista osób, które na wniosek Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego, zgodnie z art. 51 ustawy Karta Nauczyciela oraz par. 3, ust. 1,pkt 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 września 2000 roku ws. szczegółowych zasad nadawania Medalu KEN, otrzymały Medal Komisji Edukacji Narodowej.

  • Adamczyk Anna
  • Albertin Gabriela – Puck
  • Ambrosiewicz Marek
  • Andrzejewska Ewa – Gdynia
  • Antczak Grażyna – Tczew
  • Augustyniak B.
  • Bakun-Czyżykowska Barbara – Puck
  • Banaszak Teresa
  • Barańska  Małgorzata
  • Belgrau Stanisław – Wejherowo
  • Belzerowska Elżbieta 
  • Beszke Bogumiła
  • Bigus Krzysztof – Chojnice
  • Bilkiewicz Joanna, Grażyna
  • Bochińska Grażyna
  • Bodnar Andrzej – Gdynia
  • Bodzińska Julita – Gdynia
  • Bochentyn Jagna – KM Wejherowo
  • Borowska Urszula
  • Borzęcka Stanisława – Gdańsk
  • Brauer Bożena – Gdańsk
  • Brunath Teresa
  • Brzeziński Zdzisław   –  Kościerzyna
  • Bucław Zdzisław
  • Bugajna Elżbieta, Sabina – Goręczyno
  • Bukowska Izabela – Sopot
  • Butowska  Iwona – Brusy
  • Butowski Piotr – Brusy
  • Byczkowska Urszula – Sopot

  • Car Alicja
  • Cedler-Wilkocka Iwona – Malbork
  • Ceroń-Szmaglińska Ewa – Stargard Gd.,
  • Chełmowska Sylwia
  • Chojnacka Mirosława
  • Chroboczek Wanda  –  Tczew
  • Ciskowska Anna – Tczew
  • Cieszyńska Małgorzata
  • Czarnowska Mieczysława
  • Czerwiński Józef
  • Czonstke Mirosław – Wejherowo
  • Czubenko Semen – Wejherowo/Gniewino
  • Czupryński Tomasz – Wejherowo
  • Cysewska Katarzyna – Brusy

  • Dadasiewicz Anna – Gdańsk
  • Daniłko Mariola
  • Daszkowski Wojciech – Chojnice
  • Dawidowski Gerard – Żukowo
  • Dąbrowska Genowefa
  • Dąbrowski Henryk – Kwidzyn
  • Dmochowska Bożena – Sopot
  • Drawz Eugenia
  • Drąg Krystyna
  • Domaradzki Bogusław
  • Domrazek Ewa
  • Drozdowska Celina – Kościerzyna
  • Dubienecki Janusz – Puck
  • Dzikowski Mieczysław – Kwidzyn
  • Dzienisz Mariola M.
  • Dybaczewska Anna
  • Dyl – Sosnowska Teresa
  • Dysarz Lidia

  • Elszkowska Regina
  • Elszkowski Piotr
  • Eremus Teresa – Wejherowo
  • Falgowska Zofia
  • Falkowski Piotr – Stargard Gd.
  • Fijas Jerzy – Brusy
  • Fonfara-Gręziak Joanna
  • Gadzała Alina
  • Galant Danuta, Maria – Gdańsk
  • Gallus Piotr – Pruszcz Gdański
  • Giełdon Brygida – Tczew
  • Gierszewska Bożena
  • Gierszewska Małgorzata –  Chojnice
  • Gierszewski Piotr
  • Abp. Gocłowski Tadeusz
  • Godlewska Monika – Puck
  • Golly- Nowak  Maria  –  Gdańsk
  • Gołębiowska Mirosława –  Rumia
  • Gólska Teresa, Regina – Chojnice
  • Góraj Felicja
  • Górlikowska Helena
  • Górska  Justyna – Brusy
  • Gregorczyk Beata – Puck
  • Grodecka- Trautsolt Iwona – Kwidzyn
  • Grzegorczyk Barbara – Lębork
  • Grzesińska Joanna – Gdynia
  • Grzędzicka –Rychert Maria – Goręczyno
  • Gryglewski Paweł
  • Gugała Żaneta – Gdynia
  • Gulczyński Albin
  • Guściora Barbara

  • Hacia Zdzisława – Gdynia
  • Hennig- Królek Justyna – Wejherowo
  • Heppner Zofia Agnieszka – Sopot
  • Hirt – Niedziela Bogumiła – Wejherowo/Gniewino
  • Jabłońska Anna – Kwidzyn
  • Jagiełło Maryla
  • Jakonis Stanisław – Lębork
  • Jakubowska Bożena – Puck
  • Jankowska Gabriela – Brusy
  • Jankowski Krzysztof – Gdynia
  • Jankowski Wojciech – Sopot
  • Januszewski Andrzej
  • Jaroszewska Aldona
  • Jaroszewska Danuta
  • Jasińska Dorota – Gdańsk
  • Jaszkowska Aleksandra – Gdańsk
  • Jażdżewska Irena –
  • Jędrzejczyk Krzysztof – Gdańsk
  • Jurkiewicz  Tomasz – Rumia
  • Jurkowski Aleksander – Gdańsk
  • Juszko Halina, Celina

  • Kaczorowska Joanna – Gdynia
  • Kaczyńska Teresa
  • Kamińska Barbara – Tczew
  • Kamińska Renata – Gdańsk
  • Kamińska – Cyfert Elżbieta  –  Tczew
  • Kantak Maria – Gdańsk
  • Karczewska Ewa – Sopot
  • Kardasz Joanna – Gdańsk
  • Karnat Irena – Sopot
  • Kawka Anna – Gdańsk
  • Kerlin Agnieszka – Rumia
  • Kiedrowski Albin  –  Brusy
  • Kitowski Janusz – Czersk
  • Kitowska Bożena
  • Klainszmidt Halina
  • Klas Kazimierz – Kartuzy
  • Klasa Andrzej –
  • Klasa Janina – Sopot
  • Klass Roman
  • Klein Barbara – Rumia
  • Klimczyk Wojciech – Gdynia
  • Klimek Piotr –  Tczew
  • Klonowska Bogumiła
  • Klonowska- Dorszyńska  Anna –  Brusy
  • Kokornacki Waldemar
  • Koman Maria – Gdańsk
  • Kończyk Monika – Gdynia
  • Korzeniewska Ewa
  • Korzeniewska Marzena – Gdynia
  • Kostuch Ignacy
  • Koszałka Teresa
  • Koszlaga Krzysztof  –  Gdańsk 
  • Kotłowska Marlena – Kwidzyn
  • Kowalczuk Dorota
  • Kowalewska- Minkiewicz Hanna – Gdańsk
  • Kowalska –Lach A.
  • Kownacka Ewa – Tczew
  • Krajewicz Celestyna
  • Krykowska Anna – Tczew
  • Krym Ewa – Gdynia
  • Kryst Danuta – Brusy
  • Kubiak Leszek
  • Kubrak Ludwika
  • Kuchciński Włodzimierz
  • Kuczyńska Ewa – Gdańsk
  • Kukulska Aleksandra
  • Kulesza Agnieszka
  • Kurr Leon – Gdynia
  • Kwiatkowska Maria,Teresa- Gdańsk
  • Kwiatkowska – Reichel Jolanta
  • Kwiatkowski Dariusz  – Chojnice

  • Lamparska Elżbieta – Gdańsk
  • Lange Joanna – Gdańsk
  • Lauer Hanna
  • Leciejewski Leszek, Grzegorz  –  Lębork
  • Lekner Joanna
  • Lentas Marta – Sopot
  • Lepak Gabriela
  • Lewandowska Jolanta – Rumia
  • Libich Danuta
  • Lis Sylwia
  • Litzbarska Izabela – Puck
  • Lubińska Renata – Brusy

  • Łatanik – Górska Lucyna  – Rumia
  • Łącka Mirosława
  • Łoczewska Iwona – Lębork
  • Łuczak Joanna
  • Łukowicz Jadwiga
  • Madeńska Małgorzata – Gdańsk
  • Magrean Monika – Puck
  • Mainhardt Maciej – Gdańsk
  • Majkowska Anna
  • Majkowska Halina – Brusy
  • Makurat Ewa –  Lębork
  • Małecka Mariola
  • Mańka-Winiecka Jadwiga – Sopot
  • Mańkowski Ireneusz – Lębork
  • Margas – Dzwonnik Elżbieta –  Puck
  • Markstein Dorota  –  Puck
  • Matocha Elżbieta – Gdańsk
  • Matocha Janina
  • Mazajło Urszula – Puck
  • Mazur Bożena – Gdańsk
  • Mazuryk Zofia
  • Meyer  Mirosława   –  Puck
  • Michowska Iwona – Gdańsk
  • Miedziak Andrzej – Wejherowo
  • Mielewczyk Teresa – Wejherowo
  • Milewczyk Ryszard
  • Milewska Anna – Wejherowo
  • Milewska Romualda – Rumia
  • Miliwek Alicja
  • Miloch Lucyna
  • Mistarz Renata – Kartuzy
  • Mogą Ludwika – Chojnice
  • Moroz Jolanta
  • Moskot Urszula – Malbork
  • Muchowska Anna – Kolbudy
  • Muża-Szlas  Dorota –  Wejherowo
  • Mykowski Jerzy – Skórcz
  • Nagórska Honorata
  • Namiotko Anna
  • Narloch Barbara
  • Niedźwiedzka Zofia

  • Obolewski Artur
  • Ochociński Jan – KM Malbork
  • Olczyk Barbara
  • Olszewska Alicja – Tczew
  • Ossowska Jadwiga – Brusy
  • Ostrowska-Fudzińska Grażyna
  • Ostrowski Tomasz  –  Brusy
  • Ożóg –Lewińska Anna – Gdańsk
  • Pacewicz Mirosława – Sopot
  • Palmąka Maria, Teresa
  • Palmąka  Irena – Rumia
  • Pestka  Anna  –  Brusy
  • Pęgowska Grażyna
  • Piastowska Maria – Goręczyno
  • Piątkowska Bożena –
  • Pietkiewicz Joanna
  • Pietrzak Grażyna – Chojnice
  • Pikies Maria – Żukowo
  • Pińska  Małgorzata – Gdańsk
  • Pionk Hanna – Kartuzy
  • Plichta Adela – Goręczyno
  • Plichta Barbara – Goręczyno
  • Plichta Irena
  • Plocke Maria – Puck/Kłanino
  • Pogorzelska Ewa – Gdańsk
  • Pokora Andrzej – Malbork
  • Pop Adam – Gdynia
  • Popin Grzegorz
  • Poznań Ryszard – Chojnice
  • Pryczkowski Andrzej
  • Przyborowska Krystyna – Gdynia
  • Przybycień Andrzej – Przywidz
  • Przybycień Teresa – Przywidz
  • Przytarska Beata
  • Puchalska Iwona – Gdańsk
  • Puchalska Małgorzata – Tczew
  • Radaszewska Aleksandra – Tczew
  • Raźny Teresa – Gdańsk
  • Rąbała Kornelia – Tczew
  • Rekowska Walentyna
  • Repińska Irena
  • Rocławska Ewa – Wejherowo
  • Rogińska Andżelika – Tczew
  • Rolbiecka  Bożena
  • Romatowska Czesława
  • Rozdębski Tomasz – Gdynia
  • Rułkowska Izabela – Kolbudy
  • Rybicki Jacek – Gdańsk
  • Ryduchowska Wioletta

  • Sadkowski Kazimierz
  • Samoruk Barbara
  • Sankowska-Soroko Hanna – Gdańsk
  • Sarnecka Hanna – Puck
  • Sarzyński Bronisław
  • Sas-Bojarska Mirosława – Gdańsk
  • Sasińska – Stanik E.
  • Sawicka Irena
  • Skowrońska Danuta
  • Skrobuk Lidia
  • Skórczewska Anna – Brusy
  • Słowik Zdzisław – KZ Cedry Wielkie
  • Smyk Alina – KM Tczew
  • Sobolewska Iwona – KM Kolbudy
  • Sobolewska Jolanta – KM Gdynia
  • Soborowski Adam – Gdańsk
  • Soczyński Bogumił – Gdańsk
  • Sokoliński Janusz- Gdańsk
  • Somla Teresa
  • Stachura Emilia, Maria – Gdynia
  • Stasiak Grażyna, Bożena
  • Stasiek Czesława – Chojnice
  • Stegart Roman – Gdańsk
  • Stein Joanna – Wejherowo
  • Stelmach Grzegorz – Tczew
  • Stoltman Renata  –  Brusy
  • Stoltmann Kazimierz – Kościerzyna
  • Stoltmann Marcin – Brusy
  • Stryjewska Alicja
  • Suder Krystyna – KM Tczew
  • Szachowska Celina – Wejherowo
  • Szarafińska Anita
  • Szczepańczyk Andrzej – Gdynia
  • Szczepańska Maria – Tczew
  • Szczepańska Teresa
  • Szczygeł Anna – Tczew
  • Szczygieł Beata – Reda
  • Szpunar Ludwika – Wejherowo
  • Szulc Bożena
  • Szulc Jan
  • Szulc Teresa – Gdańsk
  • Szulgo Celina – Weherowo
  • Szumska Grażyna – Chojnice
  • Szurdak Jerzy
  • Szwankowska Elżbieta

  • Szweykowska Małgorzata – Gdańsk
  • Szwoch Elżbieta – Gdańsk
  • Szydlik Teresa – Tczew
  • Szymańska Małgorzata
  • Szyszka Zofia – Tczew
  • Sychowski Franciszek – Wejherowo
  • Sygulska Iwona – Gdynia
  • Synak Lucyna – Brusy
  • Śliwicka Małgorzata – Puck/Świecino
  • Śliwińska Elżbieta – Sopot
  • Śliwińska Judyta – Gdynia
  • Śniadek Barbara – Gdynia
  • Świętek Mirosława

  • Tarnowska Anna  –  Wejherowo
  • Teca Krystyna
  • Tez Urszula – Malbork
  • Thiel Justyna – Puck
  • Tomporowska Jolanta – Gdynia
  • Treder Brygida
  • Turowska Aleksandra – Brusy
  • Tusk Ewa – Goręczyno
  • Tuz Ewa – Gdańsk

  • Ukomska Stefania
  • Ulewicz-Karaś Lucyna  – Lębork
  • Urbańska Halina  – Brusy
  • Urowski Grzegorz – Kościerzyna

  • Wach Katarzyna
  • Walas – Grzybowska Małgorzata – Kolbudy
  • Walaszek Mirosława  – Rumia
  • Waniewski Marcin – Malbork
  • Werbińska Barbara – Gdańsk
  • Werra Grażyna – Chojnice
  • Werra Maciej – Chojnice
  • Westfal Małgorzata
  • Wetta Katarzyna
  • Wetta Małgorzata
  • Wetta Krzysztof – Lębork
  • Wichrowska Jolanta – Starogard Gd.
  • Wickland-Burska Małgorzata
  • Wielewski Andrzej
  • Wielgus Kazimierz
  • Wierzbowska Katarzyna – Tczew
  • Więckiewicz Elżbieta – Malbork
  • Wisowska Czesława
  • Wiśniewska Elżbieta
  • Wiśniewski Ireneusz – Puck/Krokowa
  • Wiśniewski Zygmunt – Puck
  • Witowska Danuta – Gdańsk
  • Włudzik Mariola – Puck
  • Wnukowska – Machut Elżbieta  – Kolbudy
  • Wojciechowski Piotr – Wejherowo
  • Wojnicz Anna
  • Wojtasiewicz Renata
  • Wojtera Krystyna Helena
  • Wójcik Danuta – Rumia
  • Wójcik Elżbieta
  • Wycinka Jacek – Czersk

  • Zachara Alicja – Kolbudy
  • Zaręba Elżbieta – Gdynia
  • Zblewska – Hinc
  • Zembrzuska Beata
  • Zieliński Andrzej – Tczew
  • Zielińska Bogusława
  • Zielińska Dorota- Kolbudy
  • Zielke Irena – Goręczyno
  • Złoch Jolanta – Gdynia
  • Zygmunt Marzanna – Malbork
  • Żychlińska Karolina, Jadwiga – Chojnice

Laureaci Złotych i Srebrnych Odznak od 2002 r.

Przedstawiamy wykaz dotychczas nagrodzonych laureatów Złotych i Srebrnych Odznak Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z naszego regionu. Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy. Zarazem przypominamy, że Koła. Komisje Zakładowe mogą zgłaszać kolejnych kandydatów do tych szczególnych wyróżnień.

  • Abraham Krystyna – Gdynia
  • Adamczyk Alicja – Gdynia
  • Adamczyk Anna – Sopot
  • Ambrosiewicz Marek – Gdynia
  • Andruszko Henryk – Malbork
  • Andrzejewska Jadwiga  – Gdynia
  • Andrzejewski Adam – Tczew
  • Antczak Grażyna – Tczew
  • Antczak Paweł – Tczew
  • Antoniuk Barbara – Tczew
  • Apanowicz Eugenia – Gdańsk
  • Apanowicz Mirosław – Malbork

  • Babnis Romana – Gdańsk
  • Bakun-Czyżykowska  Barbara – Puck
  • Balewski  Mieczysław – Gdynia
  • Bednarczyk Małgorzata – Gdańsk
  • Bielawa Bożena – Kościerzyna
  • Bielecki Tadeusz  –  Gdańsk
  • Bigus Krzysztof – Chojnice
  • Bilińska Janina – Gdynia
  • Bilkiewicz Joanna – Rumia
  • Bisewski Eugeniusz – Władysławowo
  • Bobkowski Waldemar  – Gdańsk
  • Bobrowska-Reiter Wioletta – Goręczyno
  • Boczek Danuta – Gdynia
  • Bodnar Adam – Gdynia
  • Bodzińska Julita – Gdynia
  • Ks. Bogdanowicz Stanisław – Gdańsk
  • Bohdanowicz Jan – z Malborka
  • Bojahr Krystyna –  Gdańsk
  • Bojarska Wanda – Gdynia
  • Bonna Ingrid – Tczew
  • Borowska Maria – Gdańsk
  • Borzeszkowska Małgorzata – Lębork
  • Borzęcka Stanisława – Gdańsk
  • Borzyszkowski Wojciech – Tczew
  • Boschke Jadwiga – Tczew
  • Brach Janina – Szk.Art.Wybrzeża
  • Brauer Bożena – Gdańsk
  • Bronowski Jan – Tczew
  • Brunath Teresa – Rumia
  • Brzeskowska  Katarzyna – Gdańsk
  • Brzezińska Elżbieta – Kościerzyna
  • Brzeziński Zdzisław – Kościerzyna
  • Brzoska Beata  – Gdańsk
  • Brzoskowska Lilla – Tczew
  • Buczak Ewa – Tczew
  • Buczko Anna  – Gdańsk
  • Budek Maria – Kwidzyn
  • Budych Rajmund – Gdańsk
  • Bugajna Elżbieta, Sabina – Goręczyno
  • Bukowska Barbara – Puck
  • Butowska Ewa – Gdynia
  • Buńka Kazimierz – Malbork
  • Byczkowska Urszula – Sopot
  • Cejner-Mania Wiesława – Tczew
  • Ceroń-Szmaglińska Ewa – Starogard Gd.
  • Chamska Jolanta – Tczew
  • Chojnowska Krystyna – Gdańsk
  • Chroboczek Wanda – Tczew
  • Chrześcijański Zenon – Gdańsk KO
  • Chudyszewicz Iwona – Gdynia
  • Chudyszewicz Witold – Gdynia
  • Ciba (Szarafińska) – Gdańsk
  • Cichomska Marzena – Gdynia
  • Cichosz Wojciech- Gdynia
  • Cieszyńska Małgorzata – Przywidz
  • Ciesielska Irena  – Gdynia
  • Cinkusz Ewa – Gdańsk
  • Ciskowska Anna – Tczew

  • Ciuraszkiewicz Bożena – Gdynia
  • Cybulska Halina – Tczew
  • Cyfert Elżbieta – Tczew

  • Cyranowska Krystyna – Starogard Gd.
  • Czajkowska Joanna – Gdańsk
  • Czapiewska Jolanta –
  • Czaplewska Dorota – Tczew
  • Czerska Teresa – Gdynia
  • Czerwińska Bożena – Tczew
  • Czyż Zdzisława – Tczew

  • Dadasiewicz Anna – Gdańsk
  • Daszkowski Wojciech – KM Chojnice
  • Dawidowski Gerard – Żukowo
  • Dąbrowska Lidia   – Gdańsk
  • Dąbrowska Genowefa – Rumia
  • Delbas Jolanta  –  Gdańsk
  • Derc Joanna – Puck
  • Dmochowska Bożena – Sopot
  • Doliwa-Dobrowolska Katarzyna – Gdynia
  • Domańska Dorota –
  • Domaradzki Bogusław – Kwidzyn
  • Domarecka Katarzyna – Gdańsk
  • Dombrowska Halina – Tczew
  • Dominiak Stanisława – Gdańsk
  • Domrazek Ewa – Gdynia
  • Dośla Krzysztof – Gdańsk (Puck)
  • Drąg Krystyna – Kościerzyna
  • Drelich Franciszek – Tczew
  • Drozdowska Ewa – Gdańsk

  • Drywa Jan – Lębork
  • Drzeżdżon Adam – Władysławowo
  • Drzeżdżon Ewa – Gdynia
  • Dubienecki Janusz – Puck
  • Dudek Ewa –
  • Dukiewicz Zygfryd – Gdańsk
  • Dunaj Weronika – Malbork
  • Dunst Dorota – Gdynia
  • Durajczyk Grażyna – Gdańsk
  • Dyl-Sosnowska Teresa
  • Dzierżyński Jacek – Gdańsk
  • Dzikowski Mieczysław – Kwidzyn
  • EICIL Shenner – Gdynia
  • Eremus Teresa – Wejherowo
  • Falkowska Zofia – Gdynia
  • Fonfara-Gręziak Joanna – Rumia

  • Gackowska Małgorzata – Gdynia
  • Gajdus Elżbieta – Tczew
  • Galant Danuta  –  Gdańsk
  • Gallus Piotr – Pruszcz Gdański
  • Gawin Łucja – Gdynia
  • Gawroński Stefan – Gdańsk
  • Giełdon Brygida – Tczew
  • Gierszewski Piotr – Gdańsk
  • Gleba Beata – Gdańsk
  • Glienke Roman
  • Gluth Aleksandra – Tczew
  • Gładkowski Michał – Tczew
  • Gładysz Joanna – Tczew
  • Abp. Gocłowski Tadeusz – Gdańsk
  • Gogola Andrzej – Gdynia
  • Golc Antonina – Gdańsk
  • Golec Józef – Sopot
  • Goliat Sylwia – Gdynia
  • Golly-Nowak Maria – Gdańsk
  • Gołąb Bogusław – Gdańsk
  • Gołębiowska Mirosława – Rumia
  • Gólska Teresa – Chojnice
  • Górlikowska Helena
  • Górska Barbara
  • Górska Halina  – Gdynia
  • Gmyrek Adam – Gdynia
  • Grabarek – Bartoszewicz Elżbieta – Gdańsk
  • Grabowski Zygmunt – Malbork
  • Gramburg Sebastian – Starogard Gd.-
  • Grubich Tadeusz – Gdańsk (Tczew)
  • Grobelna Zofia – Malbork
  • Grobelny Jan – Malbork
  • Grochowska Helena – Malbork
  • Grzebińska Barbara – Tczew
  • Grzesińska Joanna – Gdynia
  • Grzędzicka – Rychert Maria – Goręczyno
  • Gulczyńska Gabriela
  • Gulczyński Albin – Kościerzyna

  • Gurowski Michał
  • Guściora Barbara – Gdynia
  • Gwit Piotr – Gdańsk

  • Hacia Teresa Maria – Gdynia
  • Hacia Zdzisława – Gdynia
  • Hałasa Maria
  • Hedrych Irena
  • Heyducka Liliana – Puck
  • Hildebrandt Sabina
  • Hołdys Alicja

  • Ickiewicz Kazimierz – Tczew
  • Jabłońska Joanna – Tczew
  • Jabłońska Anna – Kwidzyn
  • Jagiełło Maryla –  Gdynia
  • Jakimiak Jadwiga – Starogard Gdański
  • Jakonis Irena – Lębork
  • Jakonis Stanisław – Lębork
  • Jakubek Eugeniusz – Pruszcz Gd.
  • Jakubowska Bożena – Puck
  • Jałoszewski Jerzy – Gdynia
  • Janca Lidia – Gdańsk
  • Jankowski Krzysztof – Gdynia
  • Januszewski Andrzej – Rumia
  • Jaruszewska Jadwiga – Tczew
  • Jasińskia Dorota – Gdańsk
  • Jaskulski Tadeusz – Gdynia
  • Jenda Irena – Gdańsk
  • Jesionowska Maria – Tczew
  • Jędrzejczyk Krzysztof – Gdańsk
  • Jurkiewicz Tomasz – Rumia
  • Jurkowska Stefania –  Gdańsk
  • Jurkowski Aleksander – Gdańsk
  • Juszczyk Rafał – Gdynia

  • Kaczyńska Teresa – Gdynia
  • Kamińska Barbara – Tczew
  • Kamińska Danuta Jadwiga – emerytowany pracownik oświaty z Gdyni.
  • Kamińska Renata – Gdańsk
  • Kantak Maria – Gdańsk
  • Karaś Janina – Gdynia
  • Karnat Irena
  • Kasperek – Sut Jolanta – Gdynia
  • Kawka Anna – Gdańsk
  • Kazojć Bogdan – Malbork
  • Kempa Agnieszka – Pruszcz Gdański
  • Kiedrowicz Henryk – Chojnice
  • Kierst Barbara – Gdańsk
  • Kitowski Janusz – Czersk
  • Klamann Tomasz
  • Klassa Roman – Lębork
  • Klein Barbara – Rumia
  • Klimek Piotr – Tczew
  • Kluczka Zbigniew – Gdańsk
  • Kmiećkowiak Anna – Tczew
  • Knitter Michał
  • Kobus Zbigniew
  • Kocik Anna – Gdańsk
  • Kocha Joanna – Gdańsk
  • Kohnke Mieczysław – Puck
  • Kolarzyk Jolanta – Gdańsk
  • Kończyk  Monika – Gdynia
  • Korek Eugeniusz – Gdynia  
  • Kortas Maria – Tczew
  • Korzeniewska Marzena – Gdynia
  • Kościelska Mirosława – Gdańsk
  • Koszlaga Krzysztof – Gdańsk
  • Koszteyn Władysław – Gdynia
  • Kotlęga Justyna – Tczew
  • Kowalska Urszula
  • Kowalewska – Minkiewicz Hanna – Gdańsk
  • Kozak Barbara – Gdynia
  • Krause-Bagińska Katarzyna – Gdynia
  • Krawczyk Elżbieta – Malbork
  • Krym Ewa – Gdynia
  • Krypa Jan – Puck (Warszawa)
  • Kryst Danuta –
  • Krysztofowicz Wiesława – Gdynia
  • Krzemińska Felicja -Gdańsk
  • Książek Wojciech – Puck
  • Kucharska Pelagia  – Malbork
  • Kuculis Kazimiera – Gdynia
  • Kuczyńska Ewa – Gdańsk  
  • Kuper Agnieszka – Toruń
  • Kurgan Urszula – Kolbudy

  • Kuropatwińska Zofia – Gdańsk
  • Kurpiowska Sylwia – Gdynia
  • Kurr Leon – Gdynia
  • Kurzacz Ewa – Gdynia
  • Kwiatkowska Maria   –  Gdańsk
  • Kwiatkowska Reichel Jolanta  –  Gdańsk
  • Kwaśniewski Adam – Tczew
  • Kwiatkowski Dariusz  – Chojnice  
  • Kwidziński Józef – Gdańsk
  • Laska Irena
  • Latański Stanisław – Gdynia
  • Latopolska Maria – Tczew
  • Laskowska Janina – Tczew
  • Lauer Hanna Szk.Art.Wybrzeża
  • Lauer Wojciech – Szk. Art.Wybrzeża
  • Leciejewski Leszek – Lębork
  • Lejk Sławomir – Pruszcz Gdański
  • Lemańczyk Barbara – Kościerzyna
  • Lemiesz Danuta
  • Leszczyńska Krystyna – Gdańsk
  • Lewicka Aleksandra – Gdańsk
  • Lewna-Winnicka  Joanna – Tczew
  • Lewtak Genowefa – Gdańsk
  • Lewtak Roman – Gdańsk
  • Liss Maria – Tczew

  • Lis Józef – Gdańsk
  • Lidzbarska Izabela – KM Puck

  • Łangowska Lucyna – Malbork
  • Łatasiewicz Krystyna – Tczew
  • Łączyńska Lidia – Gdynia
  • Łoczewska Iwona – Lębork  
  • Łowkiel Ewa – Gdynia

  • Madej Zofia – Gdańsk
  • Madeńska Małgorzata  – Gdańsk
  • Magrean Monika – Puck
  • Maj-Kurpiewska Ewa – Gdynia
  • Majchrzak Franciszek – Malbork
  • Majda Katarzyna – Gdynia
  • Majewska Alicja – Tczew
  • Majewska Grażyna – Tczew
  • Makarczyk Barbara – Sopot
  • Majdak Ewa – Tczew
  • Majkowska Anna
  • Makowski Alfred
  • Makurat Mirosław – Malbork
  • Malc Mariola – Gdynia
  • Malczewska – Mosek Alicja – Gdynia
  • Malinowska Urszula – Gdynia
  • Małecka Elżbieta – Tczew
  • Mańkowski Ireneusz – Lębork
  • Marchewka Jarosław – Gdańsk
  • Margas – Dzwonnik – KM Puck
  • Markaczewski Genadiusz – Gdynia
  • Markiewicz Barbara – Gdańsk
  • Markowska Gertruda – Malbork
  • Markstein Dorota – Puck
  • Marlewska Anna – Gdynia
  • Martyńska Gabriela – Gdynia
  • Matocha Elżbieta – Gdańsk
  • Mazajło Urszula – Puck
  • Mazur Bożena – Gdańsk

  • Mazurkiewicz- Łoś Bożena
  • Mazuryk Zofia – Gdynia
  • Meyer Otton – Lębork
  • Meyer Mirosława – Puck  
  • Michajłow Anatol – Kartuzy
  • Michalczak Krystyna – Sopot
  • Michałowska Anna – Gdańsk
  • Mieczyńska Gabriela – Gdynia
  • Miedzińska Ewa – Gdynia
  • Milewska Romualda – Rumia
  • Minajew – Szpiganowicz Iwona – Gdynia
  • Miotke Jerzy – Gdynia
  • Modrzejewska Marzena – Tczew
  • Molendowski Mirosław
  • Moroz Halina – Gdańsk
  • Moroz Jolanta
  • Mroczkowska Alina – Gdynia
  • Moskot Urszula – Malbork

  • Mucha Antoni – Puck
  • Muża Ewa – Kuźnica k. Jastarni.
  • Myśliwiec Robert – Gdańsk

  • Nagórska Honorata – Kolbudy
  • Narloch Barbara
  • Niedźwiecka Jolanta – Gdańsk
  • Niemczyk Hanna – Tczew
  • Nitkowska Bronisława
  • Ks. Nowak Krzysztof  –  Gdańsk
  • Nowak Małgorzata – Gdańsk
  • Nowakowska Danuta – Malbork
  • Nowakowska Maria – Puck
  • Nowicka Anna – Gdynia
  • Nowopolski Bogusław

  • Ohnesorge Elżbieta
  • Olczyk Barbara – Gdynia
  • Olszewska Alicja – Tczew
  • Orlicz-Swiłło Antonina – Gdynia
  • Ossowska Barbara
  • Ostrowska Helena
  • Ostrowska Miriam – Sopot
  • Osypiuk Maria – Gdańsk
  • Ott Katarzyna – Tczew
  • Owsiak Beata – Tczew
  • Ożóg-Lewińska Anna – Gdańsk
  • Pacholska Teresa – Tczew
  • Palachowska Maria – Puck  
  • Patok Ewa  – Gdańsk
  • Pawlikowska Maria – Malbork
  • Pawłocka Aleksandra – Puck
  • Pełdjak Maria – Łucja– Gdańsk
  • Piastowska Maria – Goręczyno
  • Piątkowska Bożena – Malbork

  • Pieńkowska Krystyna – Gdańsk
  • Pikies Maria – Chwaszczyno
  • Pińska Małgorzata  –  Gdańsk
  • Pionk Hanna – Kartuzy
  • Piotrowicz Marlena – Tczew
  • Piwowarska Magdalena – Gdynia
  • Plechan Aldona – Gdańsk
  • Plicht Barbara – Goręczyno
  • Plichta Adela – Goręczyno
  • Plichta Irena – Goręczyno
  • Plichta Violetta – Gdańsk
  • Plocke Maria – Puck
  • Plocke Kazimierz – Puck
  • Płochocka Teresa – Gdańsk
  • Płókarz Danuta   – Gdańsk
  • Pogońska Dorota – Gdańsk
  • Pogorzelska Ewa – Gdańsk
  • Pokora Andrzej – Malbork
  • Pokora – Debis Aleksandra
  • Polanowski Tadeusz – Gdańsk
  • Polecka Bogumiła – Gdynia
  • Połońska Alicja – Gdańsk
  • Polony – Koper Joanna Łucja – Gdynia
  • Pomierska Beata – Gdańsk
  • Pop Adam – Gdynia
  • Poznań Ryszard – Chojnice
  • Przyborowska Krystyna – Gdynia
  • Przybycień Andrzej – Przywidz
  • Psuty Anna – Gdynia
  • Puchalska Iwona – Gdańsk
  • Puchalska Małgorzata – Tczew
  • Pytka Lucyna – Tczew

  • Radajak Mieczysław – Sopot
  • Radaszewska Aleksandra – Tczew
  • Radecka Małgorzata – Malbork
  • Radej Jerzy – Gdynia
  • Rajkowska Ewa – Gdynia
  • Rambiert Stefan – Puck
  • Raźny Teresa – Gdańsk
  • Reimus Edward – Malbork
  • Reszczyńska Ewa   – Gdańsk
  • Ręcławowicz Anna – Gdańsk
  • Ręczmin Halina – Gdańsk
  • Roczniak Irena – Gdańsk
  • Roczyński Czesław – Tczew
  • Roeding Mieczysław – Malbork
  • Rogalska Danuta – Malbork
  • Rogińska Justyna – Gdańsk
  • Romatowska Czesława – Gdańsk
  • Rozdębski Tomasz – Gdynia
  • Rułkowska Izabela – Kolbudy
  • Rutkowska Joanna – Gdynia
  • Rutkowski Marek – Puck
  • Rybicki Jacek – Gdańsk
  • Rycel Ewa – Gdańsk
  • Rzewuska Krystyna – Gdańsk


  • Sadoń-Osowiecka Teresa
  • Sady Janina
  • Sarad Helena – Gdańsk
  • Sarnecka Hanna – Puck
  • Sawoniewicz Krystyna – Gdynia
  • Semborowska Ewa – Tczew
  • Serafin Anna – Tczew
  • Sieradzka Zofia – Gdynia

  • Sierocki Teofil
  • Siewert Krystyna
  • Sikorska Ewa – Gdynia
  • Sitkiewicz Andrzej – Puck
  • Skowrońska Danuta –
  • Skórzewska Anna – Brusy
  • Słowikowski Jerzy – Gdynia
  • Smyk Alina – Tczew
  • Sobolewska Iwona – Kolbudy
  • Soborowski Adam – Gdańsk
  • Soborowska Aneta – Gdańsk
  • Soczyński Bogumił – Gdańsk
  • Sokoliński Janusz – Gdańsk
  • Soliwoda Magdalena – Gdańsk
  • Sosnowska Violetta – Gdynia
  • Sowiński Tomasz – Gdańsk
  • Stachowicz-Szczepaniak Barbara – Sopot
  • Stachura Joanna – Gdynia
  • Stasiek Czesława – Chojnice
  • Stegart Roman – Gdańsk
  • Stelmach Grzegorz – Tczew
  • Stepuro Irena  – Gdynia
  • Stojek Krystyna  – Gdańsk
  • Stoltmann Kazimierz – Kościerzyna
  • Strzałkowska Alina – Gdańsk
  • Strzelecka Mirosława
  • Styczeń Jadwiga
  • Subczyński Włodzimierz
  • Suchorzewska Jolanta – Szk.Art.Wybrzeża
  • Szarafińska Anita – Gdańsk
  • Szarafiński Tadeusz – Gdynia
  • Szarmach Małgorzata – Gdańsk
  • Szarzyński Bronisław – Gdańsk
  • Szczepańczyk Andrzej – Gdynia
  • Szczepańska Maria – Tczew
  • Szczepanska Teresa – Gdańsk
  • Szczepański Wojciech – Gdańsk
  • Szczygieł Beata – Reda
  • SzczurekTeresa – Gdynia
  • Szczurek Wojciech – Gdynia

  • Szczygeł Anna – Tczew
  • Szelezińska Barbara
  • Szewczyk Dorota – Gdynia
  • Szlagowska Irena – Tczew
  • Szlagowski Krzysztof
  • Szopińska Elżbieta – Gdańsk KO
  • Szpunar Ludwika – Wejherowo
  • Szuca Ewa
  • Szudrowicz Zdzisław – Gdynia
  • Szulborska Edyta – Gdynia
  • Szulc Jan – Brusy
  • Szulc Teresa – Gdańsk
  • Szulgo Celina – Wejherowo
  • Szumska Grażyna – Chojnice
  • Szwankowska Elżbieta  –  Gdańsk
  • Szwejkowska-Kulpa Agnieszka – Gdynia

  • Szweykowska Małgorzata – Gdańsk
  • Szydlik Teresa – Tczew
  • Szybik Grażyna – Rumia
  • Szymańska Urszula – Gdańsk
  • Szymańska Małgorzata – Puck
  • Szymańska Mirosława – Lębork
  • Szymański Grzegorz
  • Szymborska Anna – Gdynia
  • Szymik-Morawska Anna – Gdańsk

  • Szyszka Zofia – Tczew
  • Sygulska Iwona – Gdynia
  • Synak Lucyna – Brusy
  • Śliwicka Małgorzata – Puck
  • Śliwicki Adam – Puck
  • Śliwińska Elżbieta – Sopot
  • Śliwińska Judyta – Gdynia
  • Śniadek Barbara – Gdynia
  • Śniadek Janusz – Gdynia

  • Tanaś Agnieszka – Gdynia
  • Targowska Urszula – Gdańsk
  • Tawkin Ewaryst – Gdynia
  • Terlecka Zofia – Gdańsk
  • Tez Krzysztof – Malbork
  • Thil Justyna – Puck
  • Truchan Danuta – Kwidzyn
  • Truchlewska Bronisława – Gdańsk
  • Trybułowska Grażyna – Gdańsk
  • Trzcińska Anna – Gdańsk
  • Trzebniak Mariusz – Gdańsk
  • Turowska Aleksandra – Brusy
  • Tusk Ewa – Goręczyno
  • Tytor-Zając Maria – Gdańsk

  • Ulewicz – Karaś Lucyna – Lębork
  • Urowski Grzegorz – Kościerzyna

  • Wachowicz Izabela – Gdynia
  • Wajner Grażyna
  • Walaszek Mirosława – Rumia
  • Wałaszewski Jan – Starogard
  • Waniewski Marcin – Malbork
  • Wasilewski Waldemar – Tczew
  • Warczak Krystyna
  • Wenda Mirosława – Gdańsk
  • Werbińska Barbara – Gdańsk
  • Werdon Maria – Szk.Art.Wybrzeża
  • Werra Maciej – Chojnice
  • Wetta Krzysztof – Lębork
  • Wichrowska Jolanta – Starogard Gdański
  • Wiecki Roman
  • Wierzchowska-Pezowicz Janina
  • Wierzchowska-Wójcik Elżbieta
  • Wietecha Adam
  • Wilde Aleksandra – Szk .Art. Wybrzeża
  • Wiła Małgorzata – Gdynia
  • Wiła Jerzy – Gdynia
  • Winiecka- Mańka Jadwiga
  • Wiśniewska Elżbieta – Tczew
  • Wiśniewski Bogdan
  • Wiśniewska Joanna – Gdynia
  • Wiśniewski Sławomir – Gdynia
  • Witkowska Krystyna – Gdynia
  • Witowska Danuta – Gdańsk
  • Wiórek Lucyna – Tczew
  • Włudzik Mariola – Puck
  • Wojtkiewicz Urszula – Sopot
  • Wojtiuk-Sieger Irena – Malbork
  • Wollschlager-Szadkowska Jolanta – Gdynia
  • Woroniecka Anna – Gdańsk
  • Woźniak Lucyna – Lębork
  • Wójcik Danuta – Rumia
  • Wójcik Elżbieta – Gdynia
  • Wraga Barbara – Lębork
  • Wyskocka Ewelina – Gdynia

  • Zachara Alicja – Kolbudy
  • Zaręba Elżbieta – Gdynia
  • Zawadzka Janina – Malbork
  • Zawadzki Jerzy – Malbork
  • Zawalska Aldona – Gdańsk
  • Zgoda Grażyna – Tczew
  • Zgoda Zbigniew – Tczew
  • Zieliński Andrzej – Tczew
  • Zielińska Bogusława – Lębork
  • Zielińska Joanna – Gdynia
  • Zielke Irena – Goręczyno
  • Ziętarska Beata – Puck
  • Ziółkowski Andrzej – Puck
  • Złoch Jolanta – Gdynia
  • Żulpo Dariusz – Cedry Wielkie

Odznaczenia za wieloletnią służbę

  • Jurkowska Stefania – Gdańsk
  • Jurkowski Aleksander – Gdańsk
  • Koszlaga Krzysztof – Gdańsk
  • Plichta Adela – Goręczyno
  • Stefanicka Daniela – Gdańsk
  • Szczepański Wojciech – Gdańsk
  • Szulc Teresa – Gdańsk
  • Werbińska Barbara – Gdańsk
  • Woroniecka Anna – Gdańsk

Ordery:

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia polski otrzymała:

  • Pieńkowska Krystyna – Gdańsk,
  • Jędrzejczyk Krzysztof – Gdańsk (2018)

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali:     

  • Bodzińska Julita – Gdynia
  • Jędrzejczyk Krzysztof  (w 2000 roku także Srebrny Krzyż Zasługi) – Gdańsk/Rumia
  • Książek Wojciech  (wystąpienie stowarzyszeń katyńskich w 2010 r.) – Puck/Żarnowiec
  • Zieliński Andrzej – Tczew

Złoty Krzyż Zasługi

  • Śp. Soczyński Bogumił – Gdańsk
  • Woroniecka Anna – Gdańsk

Srebrny  Krzyż Zasługi

  • Ewa  Rocławska – Wejherowo  (2022 r.)

Brązowy Krzyż Zasługi

  • Sychowski Franciszek – Wejherowo  (2021 r.)
[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej