Komunikat z obrad Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku 23 lutego 2021 r.

Problematyka zebrania Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku (zdalnie – 23 lutego 2021 r.) to m. in.:

1. Omówienie problemów pracowniczych i propozycji ich rozwiązania z udziałem Izabeli Rułkowskiej – przewodniczącej oświatowej „Solidarności” w Kolbudach, p. Alicji Zachary z Zespołu Szkół w Bielkówku, mecenasa Przemysława Sąpóra oraz red. Artura Górskiego z Działu Informacji i Promocji ZRG NSZZ „Solidarność”).
  2. Przyjęcie propozycji tematów do omówienia podczas Rady Sekcji 9 marca br. (z udziałem mecenasa Tomasza Gryczana):
    1. Edukacja włączająca;
    1. Nowelizacja rozporządzenia MEiN ws. możliwości powierzania stanowisk dyrektorów szkół (z 3 lutego 2021 r.);
    1. Opiniowanie projektów organizacji szkół.
  3. Podsumowanie szkolenia ws. awansu zawodowego, które odbyło się 16 lutego 2021 r. – z udziałem 68 uczestników.
  4. Wnioski z udziału w komisji odznaczeń państwowych (odbyła się 4-5 lutego br.).
  5. Omówienie budżetu Sekcji (wykonanie i preliminarza), podsumowanie działań ws. wpłat z KZ/KM za 2020 r.
  6. Przyjęcie tez wypowiedzi Sekcji podczas Zarządu Regionu Gd. NSZZ „Solidarność” 8 marca br. (referują problemy branże). Przedstawiony zostanie m. in. problem łamania prawa związkowego i zwalniania pracowników podlegających ochronie związkowej.
  7. Podjęcie sprawy zapomogi dla dwóch niepełnoletnich dzieci (śp. Matka była przewodniczącą „S” w służbie zdrowia).

W imieniu Prezydium Sekcji,

Wojciech Książek, przewodniczący Sekcji Gdańskiej