Komunikat stypendialny 2020

Gdańsk, 15. 09. 2020 roku

Stypendia NSZZ „Solidarność” – XVIII edycja

Kapituła Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność” w Gdańsku informuje, że podczas uroczystości z okazji obchodów 40. rocznicy zawarcia Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” oraz 32. rocznicy strajków z 1988 roku, które odbyły się w dniu 31 sierpnia 2020 r. w Gdańsku – zostały wręczone stypendia.

Informujemy, że Fundusz Stypendialny NSZZ „Solidarność” powstał przy Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w 2003 roku. Od 2010 roku stał się częścią działalności Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy. Co roku dodatkowo po 2 stypendia są przeznaczone dla szkół w Wąglikowicach im. NSZZ „Solidarność” i w Łęgowie im. Bohaterów Grudnia 1970. Łącznie w XVIII edycjach przyznaliśmy 689 stypendiów (w tym roku 25).

W skład Kapituły Funduszu, a jest to działalność społeczna, wchodzą: Stefan Gawroński, Anna Kocik, Renata Tkaczyk i Wojciech Książek (przewodniczący Kapituły).

Celem Funduszu jest wsparcie rodzin w ich wysiłku stworzenia możliwości rozwoju talentów ich dzieci oraz kontynuowania nauki w wybranych szkołach.  Jest to pierwsza taka inicjatywa w NSZZ „Solidarność”. Główne kryteria to: wykazane uzdolnienia i osiągnięcia (np. sportowe, muzyczne, naukowe), bardzo dobra średnia ocen i równie wysoka ocena z zachowania, sytuacja finansowa rodziny. Wskazana jest też rekomendacja wychowawcy klasy i stowarzyszeń.

Od osiemnastej edycji, w związku z obchodami czterdziestolecia Związku, dodatkowym warunkiem regulaminowym ubiegania się o stypendium jest załączenie wypowiedzi (np. wywiad, opowiadanie, tekst wierszowany) na temat „Moje spotkanie z NSZZ Solidarność”. Kapituła przyznała 6 dodatkowych wyróżnień.

Wpłat środków finansowych na Fundusz dokonują m. in.: organizacje związkowe, zakłady pracy i instytucje, osoby prywatne. Nr konta: 41 7065 0002 0652 4155 2804 0001 z dopiskiem „Fundusz Stypendialny”. Dotychczas są to wpłaty najczęściej raz w roku. Wykaz Darczyńców znajduje się na stronie internetowej ZR: www.solidarnosc.gda.pl oraz Fundacji: www.pomorskafundacja.org.pl Środki są gromadzone na koncie Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy, która posiada status organizacji pożytku publicznego. Tak więc można dokonać odpisu 1% – wystarczy wpisać w rocznym formularzu rozliczeniowym  PIT nr KRS: 0000337122.

Przypominamy, że fundując stypendia dla zdolnej młodzieży, pomagamy spełniać marzenia i otwieramy furtkę do kontynuowania nauki. Prosimy – pomóżmy młodym ludziom, przynieśmy im, ich Rodzinom – Nadzieję i Solidarność.

Wojciech Książek

(przewodniczący Kapituły Funduszu)

Wykaz tegorocznych stypendystów (2020 r.):

  1. Barbara Baranowska – ukończyła pierwszą klasę III LO w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wolontariat, laureatka ogólnopolskiej olimpiady „Narodziny Niepodległej Polski”, osiągnięcia sportowe w koszykówce, wychowawca: Anna Osieczko, poparcie: Małgorzata Piotrowska Solidarność w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (2).
  1. Justyna Dąbrowska – ukończyła XX LO w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wolontariat, drużynowa w ZHP, osiągnięcia fotograficzne, wychowawca: Jolanta Chamerska, poparcie: Hanna Minkiewicz – oświatowa Solidarność w Gdańsku (2).
  1. Krzysztof Dąbrowski – ukończył drugą klasę Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, zainteresowania informatyczne, wzorowe zachowanie, działalność w Spółdzielni Uczniowskiej, tańczy w szkole tańca „Fred Astaire”, wychowawca: Aleksandra Marcinko, poparcie: Hanna Minkiewicz – oświatowa Solidarność w Gdańsku.
  1. Nadia Joachimiak-Szpinda – ukończyła Szkołę Podstawową w Połczynie k. Pucka, znakomite wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich (w tym: „Polska – moje miejsce, mój kraj”, „Rodno Mowa”, „Be nie zabec mowe starków”) wolontariat na rzecz Hospicjum w Pucku, wychowawca: Marta Błażejewska, poparcie: Barbara Czyżykowska – oświatowa Solidarność w Pucku.
  1. Natalia Kamińska – ukończyła klasę drugą Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 5,66), wolontariat, działalność w ZHR, pomoc w organizacji obchodów Grudnia ’70 w Gdyni, wychowawca: Paulina Bigus, poparcie: Wojciech Litewski – Solidarność w OPEC Sp. z o.o. w Gdyni.
  1.  Julia Kaszkiel – ukończyła Szkołę Podstawową w Kolbudach, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 6,0), osiągnięcia sportowe w siatkówce, w konkursie informatyczno-matematycznym, wychowawca: Anna Winnicka-Namiotko, poparcie: Krzysztof Bruhnke  – Solidarność w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.
  1. Bartłomiej Kazub – ukończył Szkołę Podstawową nr 79 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, osiągnięcia w konkursach muzycznych, matematycznych, historycznych, pasjonat historii, wychowawca: Grażyna Konon, poparcie: Krzysztof Żmuda – Solidarność Stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku.
  1. Paulina Kazub – ukończyła XIX LO w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, osiągnięcia w konkursach matematyczno-informatycznych, wychowawca: Izabela Michalska, poparcie: Krzysztof Żmuda  – Solidarność Stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku.
  1. Kamil Kelsz – ukończył drugą klasę I LO w Starogardzie Gdańskim, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 5,67), wolontariat, gra na gitarze w szkolnym zespole muzycznym, osiągnięcia matematyczno-informatyczne, wychowawca: Grzegorz Kaczorowski, poparcie: Ewa Ceroń-Szmaglińska – oświatowa Solidarność w Starogardzie Gdańskim.
  1. Adrianna Kordowska – ukończyła pierwszą klasę XIX LO w Gdańsku oraz Szkołę Muzyczną I stopnia w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach muzycznych („O Patriotyczną Nutę”, „Polska – moje miejsce, mój kraj”), wychowawca: Anna Bergau-Ciechanowicz.
  1. Hanna Lubotzka – ukończyła Szkołę Podstawową w Kolbudach, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 5,83), wolontariat, osiągnięcia sportowe (Taekwon-Do, w tańcu sportowym), wychowawca: Anna Winnicka-Namiotko, poparcie: Ewa Zielińska – oświatowa Solidarność w Przywidzu.
  1. Weronika Niemczynowicz – ukończyła Szkołę Podstawową nr 8 w Rumi, znakomite wyniki w nauce (średnia 5,71), wysoka frekwencja (97%), działalność w szkolnym kole Caritas, laureatka konkursów: Biblijnego oraz „Zbrodnia Piaśnicka – młodzi pamiętają”. wychowawca: Barbara Bryłka, poparcie: Ewa Domrazek – oświatowa Solidarność w Gdyni.
  1. Agnieszka Pazda – ukończyła I LO w Kościerzynie, bardzo dobre wyniki w nauce, wiceprzewodnicząca Samorządu Szkolnego i Młodzieżowej Rady Powiatu, wolontariat, żeglarka, wychowawca: Grzegorz Knopik, poparcie: Krzysztof Rekowski i Małgorzata Majchrzak – Solidarność w Zakładach Porcelany Stołowej Lubiana.
  1. Szymon Soborowski – ukończył pierwszą klasę Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wolontariat, osiągnięcia informatyczne (programowanie), wychowawca: Patrycja Gałązka, poparcie: Bożena Brauer – oświatowa Solidarność w Gdańsku. (2)
  1. Jakub Stachowski – ukończył pierwszą klasę Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen 5,75), aktywny udział w życiu szkoły (gospodarz klasy), wolontariat, zainteresowania matematyczno-fizyczne, wychowawca: Renata Koleśniak, poparcie: ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz.
  1.  Urszula Szymańska  – ukończyła pierwszą klasę Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 5,67), aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, wolontariacie, wychowawca: Joanna Drozd, poparcie: Barbara Kamińska – oświatowa Solidarność Placówek Powiatu Tczewskiego (2)
  1. Sabina Tomczyk  – ukończyła Szkołę Podstawową w Pucku, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 5,85), wolontariat w oddziale Caritas w Pucku, osiągnięcia recytatorskie, w konkursach z geografii, biologii, chemii, matematycznym (Alfik i Kangur). Autorka refleksji o aresztowanym i skazanym w stanie wojennym Piotrze Wasilewskim, nauczycielu z Kłanina, wychowawca: Beata Dopke-Urmańska, poparcie: Barbara Czyżykowska – oświatowa Solidarność Ziemi Puckiej.
  1.  Paweł Trzciński – ukończył Szkołę Podstawową nr 7 w Gdańsku, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 5,56), wolontariat, wyróżnienie w konkursie matematycznym „Kangur”, interesuje się grą w szachy i sztukami walki (posiada biały pas), wychowawca: Dorota Szepelowska, poparcie: Bożena Brauer – oświatowa Solidarność w Gdańsku.
  1.  Julia Tubis – ukończyła V LO w Gdańsku, znakomite wyniki w nauce (średnia ocen: 5,53), aktywny udział w życiu szkoły, laureatka konkursu chemicznego „Wygraj Indeks” (PG), wychowawca: Sebastian Zmysłowski, poparcie: Józef Rymsza – Solidarność Oddział w Kościerzynie. (2)
  1.  Mikołaj Wszołek – ukończył V LO w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce,  Zespole Szkół Katolickich w Tczewie, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wolontariat, wychowawca: Krystyna Andrzejewska-Nowacka, poparcie: Barbara Czyżykowska – oświatowa Solidarność Ziemi Puckiej.
  1.  Maksymilian Żychliński – ukończył pierwszą klasę LO im. Filomatów Chojnickich, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie uczestniczył w życiu szkoły, osiągnięcia sportowe (tenis stołowy i biegi przełajowe), wychowawca: Dorota Młynarczyk, poparcie: Maciej Werra – oświatowa Solidarność w Chojnicach. (2)

UWAGA:

Kapituła Funduszu przyznała, jak co roku, po dwa stypendia dla uczniów:

– Szkoły Podstawowej w Wąglikowicach k. Kościerzyny, noszącej imię NSZZ „Solidarność”:

  1. Kajetan Kerlin – ukończył Szkołę Podstawową w Wąglikowicach, znakomite wyniki w nauce (średnia 5,6), wolontariat,  osiągnięcia w konkursie Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Walc” i sportowe (piłka nożna), wychowawca: Hanna Piskozub-Fink, poparcie – Józef Rymsza – Solidarność Oddział „S” w Kościerzynie.
  1. Mateusz Kukliński – ukończył Szkołę Podstawową w Wąglikowicach, bardzo dobre wyniki w nauce, wolontariat, działalność w Samorządzie Uczniowskim (przewodniczący), poczcie sztandarowym, wychowawca: Hanna Piskozub-Fink, poparcie – Józef Rymsza – Solidarność Oddział „S” w Kościerzynie.

– Szkoły Podstawowej w Łęgowie k. Pruszcza Gdańskiego, noszącej imię Bohaterów Grudnia 1970 (wręczenie dwóch stypendiów nastąpi w grudniu br.).

  1. Sebastian Nogaukończył klasę siódmą Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie, bardzo dobre wyniki w nauce, interesuje się informatyką (osiągnięcia z zakresu robotyki) wychowawca: Michał Ćwikliński,
  2. Natalia Wojcieszkiewiczukończyła klasę siódmą Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie, znakomite wyniki w nauce (średnia 5,86), osiągnięcia w konkursach czytelniczych i recytatorskich, wychowawca: Małgorzata Rużańska,

Kapituła dokonała także wyboru wypowiedzi stypendystów na temat „MOJE SPOTKANIE Z NSZZ SOLIDARNOŚĆ”. Wyróżnieni zostali:

– Kamil Kelsz – ukończył drugą klasę I LO w Starogardzie Gdańskim,

– Adrianna Kordowska – ukończyła pierwszą klasę XIX LO w Gdańsku oraz Szkołę Muzyczną I stopnia w Gdańsku,

– Hanna Lubotzka – ukończyła Szkołę Podstawową w Kolbudach,

– Szymon Soborowski – ukończył pierwszą klasę Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku,

Urszula Szymańska  – ukończyła pierwszą klasę Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie,

Sabina Tomczyk  – ukończyła Szkołę Podstawową w Pucku.

Uwaga: skróty wyróżnionych wypowiedzi znajdują się na stronie: www.solidarnosc.gda.pl/oswiata lub www.pomorskafundacja.org.pl

Wykaz Darczyńców

Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego

XVIII edycja

(stan na 24 sierpnia 2020 roku )

  • Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” (po raz 18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Gdańskiej Stoczni Remontowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (18),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Politechniki Gdańskiej (18),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Stoczni Północnej im. Bohaterów  Westerplatte w Gdańsku, obecnie Remontowa Shipbuilding SA (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA w Starogardzie Gdańskim (18),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” OPEC sp. z  o.o. w Gdyni (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Szkół Artystycznych Wybrzeża – Gdańsk (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Chojnicach (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdańsku (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdyni (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kościerzynie (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Pucku (18),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starogardzie Gdańskim (18),
  • Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego (18),
  •  
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” GPEC sp. z  o.o. w Gdańsku (17),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rumi (17),
  •  
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Pruszczu Gdańskim (16),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Wejherowie (16),
  •  Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Brusach (16),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni (16),
  •  
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Stoczni Remontowej „Nauta” Gdynia (14),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Czersku (14),
  • Redakcja „Magazynu ZRG” (14),
  •  
  • Chińsko – Polskie Towarzystwo Okrętowe SA CHIPOLBROK w Gdyni (13),
  •  
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Biura Zarządu Regionu Gdańskiego (12),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Urzędzie Miasta Gdynia (12),
  •  Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Porcelany Stołowej „LUBIANA” (12),
  •  
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kolbudach (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Lęborku (11),
  •  
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w ENERGA-OPERATOR SA – Oddział w Gdańsku (10),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących w Wejherowie (10),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w „POLIPOL MEBLE” w Chojnicach (10),
  •  
  • Spółdzielnia Inwalidów im. H. Derdowskiego w Chojnicach (7),
  • Komisja Podzakładowa nr 2 NSZZ „Solidarność” Poczty Polskiej w Gdańsku (7),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Placówek Powiatu Tczewskiego (7),
  •  
  • Regionalna Sekcja Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność” w Gdańsku (5),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kwidzynie (5),
  •  
  • KM NSZZ „Solidarność” POWIK w Chojnicach (4)
  •  
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania – Rejon Tczew (2).

Darczyńcy indywidualni – XVIII edycja:

(z uwagi na wymogi RODO – ta lista – poufna – do wiadomości własnej)

Alicja i Krzysztof Adamczykowie, Bożena Brauer, Elżbieta i Zdzisław Brzezińscy,

Krzysztof Dośla, Barbara i Stefan Gawrońscy,

Urszula i Ryszard Grycner, Adam Jaśkowski,

Elżbieta i Krzysztof Jędrzejczykowie, Mirosław Kamieński, Barbara Kamińska,

Anna Kocik, Szymon Piotr Korytnicki, Hanna Kowalewska-Minkiewicz,

Wojciech Książek, Małgorzata i Ryszard Kuźmowie,

Aleksandra i Mirosław Lewiccy, Maciej Łopiński, Gabriela i Jerzy Martyńscy,

Ewa i Piotr Mikołajczykowie, Ewa Muża, Józef Rymsza, Ewa i Zbigniew Sikorscy,

Kazimierz Smoliński, Renata Tkaczyk, Danuta Wójcik, Jacek Żalikowski.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Szkoły stypendystów – XVIII edycji  

(uwaga: szkoły stypendystów ostatniej – osiemnastej edycji – są zaznaczone kursywą)

Gdańsk: SP – nr 7, nr 8, nr 14, nr 35, nr 49, nr 50, nr 52, nr 79, nr 84, nr 85, Gimnazjum – nr 1, nr 2, nr 3, nr 7, nr 8, nr 9, nr 11, nr 13, nr 14, nr 16, nr 18, nr 19, nr 20, nr 24, nr 26, nr 27, nr 28, nr 31, nr 33, nr 44, nr 53, Gimnazjum Społeczne, II Społeczne Gimnazjum STO, LO – nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 8, nr 9, nr 12, nr 13, nr 15, nr 19, nr 20, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II St. im. F. Nowowiejskiego, ZSZ nr 10, ZSZ nr 20, ZSBO, Zespół Szkół Łączności, Technikum TEB Edukacja, Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, Liceum Programów Indywidualnych, ZSSiO,

Gdynia: SP – nr 47, nr 48, Gimnazjum – nr 1, nr 2, nr 5, nr 8, nr 11, nr 17, nr 18, nr 19, nr 24,  Gimnazjum Jezuitów, Zespół Szkół Jezuitów, Gimnazjum Katolickie, LO – nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 6, nr 9, nr 14, Akademickie LO, Katolickie LO, Liceum Jezuitów, Technikum Budowy Okrętów, Technikum Ekonomiczne, Technikum Hotelarskie, Gimnazjum i Liceum Katolickie,

Sopot: SP nr 5, Gimnazjum Społeczne, LO nr 2,

Słupsk: SP nr 3, Gimnazjum nr 3, LO – nr 1, nr 2, nr 3,

Powiat bytowski: SP w Czarnej Dąbrówce, Gimnazjum w Nakli,

Powiat chojnicki: SP w Leśnie, Gimnazjum – w Brusach, w Lubni, Nowej Cerkwi, w Sławęcinie, Zespół Szkół w Rytlu, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące – w Brusach, LO w Czersku, SP nr 8, Gimnazjum nr 1, nr 2, LO im. Filomatów Chojnickich, LO nr 2, Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 2, Technikum Elektryczno-Elektroniczne – w Chojnicach,

Powiat gdański: SP w Cedrach Małych, w Cedrach Wielkich, SP i Gimnazjum w Łęgowie, w Kolbudach, w Przywidzu, w Żukowie, w Cedrach Wielkich, w Rotmance, w Straszynie, Gimnazjum nr 2, LO – nr 1, nr 2, Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, – w Pruszczu Gd., 

Powiat kartuski: Gimnazjum w Goręczynie, LO w Żukowie, LP w Sierakowicach, LO – nr 1, nr 3 – w Kartuzach,

Powiat kościerski: SP i Gimnazjum w Wąglikowicach, Gimnazjum – w Lipuszu, w Wielkim Klińczu, w Dziemianach, w Łubianie, SP – nr 2, nr 3, nr 6, Gimnazjum – nr 1, nr 3, LO – nr 1, nr 2, Technikum nr 1, nr 2 – w Kościerzynie,

Powiat kwidzyński: Gimnazjum nr 3, Technikum nr 2, LO nr 2 – w Kwidzynie,

Powiat lęborski: SP nr 8, Gimnazjum nr 1, Społeczne Gimnazjum Językowe, LO nr 1, Technikum Technologii Żywności – w Lęborku,

Powiat malborski: LO nr 4, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Gimnazjum nr 2 – w Malborku, Gimnazjum w Miłoradzu,

Powiat pucki: SP i Gimnazjum w Krokowej, SP w Połczynie, SP w Pucku, Gimnazjum – w Wierzchucinie, w Pucku, w Jastarni, w Mostach, w Mrzezinie, we Władysławowie, w Żelistrzewie, LO – w Pucku, 

Powiat starogardzki: SP, Gimnazjum – w Czarnej Wodzie, SP nr 3, Gimnazjum – nr 1, nr 3, nr 4, LO – nr 1, nr 2, Medyczne Studium Zawodowe, Autonomiczne LO – w Starogardzie Gd., Gimnazjum – w Bobowie, Kleszczewie Kościerskim, w Godziszewie, w Jabłowie, LP w Owidzu,

Powiat tczewski: SP – nr 11, nr 12, Katolicka SP, Gimnazjum – nr 2, nr 3, LO – nr 1, nr 4, Gimnazjum i Liceum Katolickie, Uniwersyteckie LO, Technikum Transportowe, Technikum Ekonomiczne, Gimnazjum w Swarożynie, Gimnazjum nr 1 w Pelplinie, Gimnazjum i Liceum Katolickie w Pelplinie,

Powiat wejherowski: SP nr 9, Gimnazjum – nr 1, nr 2, nr 3, LO – nr 1, nr, 2, nr 4, nr 5, ZSP –  nr 3, nr 4 – w Wejherowie, SP w Bolszewie, SP nr 7, nr 8, nr 10, Gimnazjum nr 4, Salezjańskie Gimnazjum, LO nr 1 – w Rumi, SP w Gościcinie, Gimnazjum – w Redzie, Bolszewie, w Szemudzie, w Strzepczu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej