Apel o wpłaty na Fundusz Stypendialny – XII edycja

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Przed nami rozstrzygniecie dwunastej już edycji rozdziału środków z Funduszu Stypendialnego im. NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego. Przypominamy, że powołaliśmy go w 2002 roku. W międzyczasie, przed czterema laty, zadania Funduszu formalnie przekazano do realizacji Pomorskiej Fundacji Edukacja i Pracy. Nie zmienia się jednak zasadniczy cel: chęć pomocy młodym ludziom i ich rodzicom, zachęcenie do wyboru jak najlepszej drogi edukacyjnej. Nie ma zaś lepszej inwestycji w przyszłość, jak dobra edukacja.

W imieniu Funduszu Stypendialnego im. NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego zwracamy się z serdeczną prośbą o wpłatę na jego konto. Informujemy, że środki są gromadzone na koncie Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy: 71 1500 1025 1210 2010 1804 0000 z dopiskiem „Fundusz Stypendialny” oraz informacją, kto wpłaca. Ew. wyjaśnienia odnośnie spraw organizacyjnych: 80-855 Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24, pok. 119, tel: 308-44-22, tel./fax 305-71-72), email: oswiata@solidarnośc.gda.pl , odnośnie spraw Fundacyjnych: dyrektor p. Renata Tkaczyk: 308-43-47, w sprawach finansowych: skarbnik Zarządu Regionu p. Stefan Gawroński: 308-43-39).

Przypominamy, że wpłat mogą dokonywać m. in. instytucje, zakłady pracy, organizacje związkowe, osoby prywatne (dotychczas są to wpłaty najczęściej jednorazowe, od 100 zł i więcej). Informujemy, że jedno stypendium to 1.200 zł brutto. Wykaz Darczyńców znajduje się na stronie internetowej ZR: www.solidarnosc.gda.pl oraz Fundacji: www.pomorskafundacja.org.pl (uwaga: można uzyskać zwrot podatku od uczynionej darowizny – więcej na stronie Fundacji)

Tegoroczny finał – wręczenie stypendiów odbędzie się 31 sierpnia. Wnioski stypendialne składa się do 20 lipca. Czyli jest także czas na dokonanie wpłat na Fundusz.

Prosimy – pomóżmy młodym ludziom, przynieśmy im, ich Rodzinom – Nadzieję i Solidarność.

Z wyrazami szacunku:

Krzysztof Dośla (Przewodniczący Zarządu Regionu Gd. NSZZ „S”)

Wojciech Książek (Przewodniczący Kapituły Funduszu)                            

Pobierz Apel w PDF:…>>

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej