Apel o 1 proc. na Fundusz stypendialny NSZZ „Solidarność”

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% odprowadzonego podatku dochodowego na działalność statutową Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy – organizacji prowadzącej Fundusz Stypendialny im. NSZZ „Solidarność”.

Do tejpory stypendia fundowane były wyłącznie z pieniędzy wpłacanych przez osoby prawne – komisje zakładowe i międzyzakładowe NSZZ „Solidarność” oraz od prywatnych darczyńców. Od 2014 roku każdy podatnik może przekazać na ten cel 1% zapłaconego już podatku dochodowego, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Każda wpłata ma znaczenie. Pamiętajmy, że fundując stypendia dla zdolnej, lecz niezamożnej młodzieży, pomagamy spełniać marzenia i otwieramy furtkę do kontynuowania nauki. Do tej pory, w dziewiętnastu edycjach, ufundowaliśmy 712 stypendiów. Warto dodać, że Kapituła działa społecznie.

Co trzeba zrobić, aby skutecznie przekazać 1% podatku? Wystarczy wpisać w formularzu rozliczeniowym  PIT nr KRS: 0000337122 lub skorzystać z darmowego programu do rozliczeń e-pity (link do programu e-pity jest dostępny na str. internetowych: Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” www.solidarnosc.gda.pl lub Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy: www.pomorskafundacja.org.plOczywiście, można też wpłacać bezpośrednio na konto: 41 7065 0002 0652 4155 2804 0001 z dopiskiem: „Fundusz Stypendialny” oraz informacją, kto wpłaca.

Kapituła Funduszu:

Stefan Gawroński, Anna Kocik, Renata Tkaczyk, Wojciech Książek, przewodniczący Kapituły

W razie pytań prosimy o kontakt z panią Renatą Tkaczyk – dyrektorem Fundacji: 58/308-43-47, mail: r.tkaczyk@solidarnosc.gda.pl

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej