Pomorze mniej znane

„Pomorze mniej znane” – to tytuł najnowszej książki Marii Giedz. 

Książka „Pomorze mniej znane” zawiera opisy ponad 100 miejscowości oraz propozycje 122 tras na niebanalne weekendowe lub dłuższe podróże po województwie pomorskim. Publikacja podzielona jest na pięć rozdziałów: Trójmiasto, Kaszuby, Kociewie, Żuławy i Mierzeja Wiślana, Powiśle. Przy opisie każdej trasy umieszczone czytelne ikony informujące o najważniejszych atrakcjach i praktyczne wskazówki na temat dojazdu. Dzięki temu lektura książki jest wygodna i przyjemna, a odszukiwanie najbardziej interesujących czytelnika miejscach intuicyjne i szybkie.

Maria Giedz jest dobrze znana związkowym czytelnikom. Jest dziennikarką współpracującą pod kilkunastu lat z „Magazynem Solidarność”. Miesięcznik Regionu Gdańskiego NSZZ „S” jest jednym z patronów medialnych książki, na którą składają się w dużej części artykuły publikowane przez autorkę w „Magazynie” w ramach cyklu „Cudzie chwalicie, swego nie znacie”. Na potrzeby publikacji teksty te zostały poprawione i zaktualizowane, znalazły się w niej opisy także wielu nowych miejscowości wartych odwiedzenia chociażby tego lata.

W przeszłości Maria Giedz publikowała m.in. w „Tygodniku Gdańskim”, „Dzienniku Bałtyckim”, pismach „Świat i Podróże”, „Czas Pomorza”, „Poznaj Świat”. Co ciekawe, autorka z wykształcenia jest historykiem sztuki i konserwatorem zabytków. To także ceniona podróżniczka i doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki turystyki i dziennikarstwa.

Każda z tych pasji Marii Giedz znalazła swoje miejsce w książce „Pomorze mniej znane”, która tym samym stała się unikatowym przewodnikiem po naszym regionie w duchu polskiej historii, kultury i tradycji. Ponieważ publikacja ukazuje się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nie brak w niej opisów miejsc związanych z historią polskiej walki o wolność. To m.in. Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, dwór w Sikorzynie, czyli rodowe gniazdo rodziny autora słów do „Mazurka Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego oraz szlak śladami „Solidarności”.

Zobacz więcej…>>

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej