Poseł Śniadek odpowiadał na pytania związkowców

Na zaproszenie szefa Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” w Wejherowie z członkami związku spotkał się w tym tygodniu poseł Janusz Śniadek. Rozmowa dotyczyła m.in. realizacji programów istotnych z punktu widzenia „Solidarności”.

– W Wejherowie rozmawialiśmy m.in. o obniżeniu wieku emerytalnego, programach społecznych i wzroście płacy minimalnej – relacjonuje poseł Janusz Śniadek. – Polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości znacząco odbiega od tego, co robiła Platforma Obywatelska. Już pierwsza po objęciu władzy przez PiS podwyżka płacy minimalnej przekroczyła tę, o którą wnioskowały związki zawodowe. Widać więc wyraźnie dobrą wolę, a jednocześnie okazuje się, że prospołeczna polityka jest źródłem pewnego wręcz cudu gospodarczego. Mamy wzrost na poziomie 4 procent w sytuacji, gdy sąsiedzi za miedzą są bliscy recesji. To jest fenomen.

Jak dodaje poseł, gdy ktoś go pyta, co zrobić, aby ten okres dobrej koniunktury się nie skończył, odpowiada, że rozwiązanie jest bardzo proste. – Żeby dobry czas dla Polski trwał, trzeba przedłużyć w wyborach mandat PiS do rządzenia Polską – mówi poseł Śniadek, który podczas spotkania w Wejherowie osobiście poprosił związkowców o wsparcie swojej kandydatury podczas październikowych wyborów.

Janusz Śniadek, były szef „Solidarności” startował w minionych wyborach w 2015 roku z okręgu gdyńsko-słupskiego. Uzyskał wówczas poparcie ponad 26 tys. osób.

tm, archiwum, fot. Biuro Poselskie J. Śniadka

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej