Pierwszy etap za nami

W związku z zakończeniem kadencji 2010-2014 dla władz organizacji związkowych szczebla podstawowego, chciałbym gorąco wszystkim podziękować za pracę przez te cztery trudne lata. Był to czas, w którym musieliśmy się zmierzyć z różnymi wyzwaniami, jak choćby marginalizowanie przez instytucje państwa dialogu społecznego, dokonywanie niekorzystnych dla nas wszystkich zmian w prawie, w tym podwyższenie wieku emerytalnego, czy zmiany w kodeksie pracy.

Musieliśmy zmierzyć się również z wieloma codziennymi kłopotami w zakładach pracy, aby móc jak najlepiej reprezentować członków Związku. I właśnie za tę codzienną pracę zarówno wszystkim pełniącym funkcje związkowe, jak i szeregowym członkom Związku bardzo dziękuję.

Do końca marca wybrano nowe władze w ponad 90 procentach organizacji związkowych. Do tych, które jeszcze nie przeprowadziły wyborów, będziemy starać się bezpośrednio dotrzeć i pomóc w procedurze wyborczej.

Obecnie wchodzimy w etap wyborów w okręgach tzw. łączonych, gdzie wyłonieni zostaną delegaci na WZD. Zaczyna się również procedura wyborcza w regionalnych i ponadregionalnych strukturach branżowych. W czerwcu odbędą się kongresy sekretariatów branżowych i walne zebrania delegatów regionów. Na WZD naszego Regionu, które odbędzie się od 17 do 18 czerwca, wybierzemy Zarząd Regionu i Regionalną Komisję Rewizyjną oraz naszych przedstawicieli na zjazd krajowy, który zaplanowany jest na październik br.

Wszystkim członkom nowo wybranych władz organizacji związkowych należy życzyć dużo wytrwałości i takiego, pozytywnie rozumianego, uporu w realizacji zadań, które sobie postawili.

Krzysztof Dośla

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej