Nadchodzi czas radykalizacji

Komisja Krajowa „S” 26 i 27 lutego br. dokonała podsumowania prowadzonej wspólnie z OPZZ i FZZ ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Komitet protestacyjny w styczniu br. zwrócił się do premier Ewy Kopacz o spotkanie, o poważne zajęcie się patologiami rynku pracy, doprowadzenie do objęcia daninami prawno-publicznymi umów śmieciowych oraz odstąpienie od psucia prawa pracy. Do spotkania nie doszło. Domagamy się rzetelnego dialogu i przeprowadzenia zmian w ustawie, które jego uczestnikom dadzą wpływ na kształtowanie sytuacji społeczno-gospodarczej. Akcja ulotkowa była pierwszą odsłoną akcji. Jeżeli nie będzie reakcji, forma nacisku na rząd ulegnie zmianie.

9 marca br. zawitamy do biur poselskich z naszymi postulatami, przekażemy posłom nasze stanowisko, poinformujemy tych, którzy nie zdołali się z nim zapoznać. Oczekujemy od „wybrańców narodu” merytorycznej dyskusji, a nie „maszynki do głosowania”. Jesteśmy do niej przygotowani.

Po 15 marca br. zbierze się sztab protestacyjny Związku. Kolejne kroki będą działaniami bardziej radykalnymi niż akcja ulotkowa i odwiedzanie biur poselskich. Chcemy debaty i negocjacji, ale jeśli zostanie to odrzucone, jesteśmy przygotowani także do innych form protestu. Ostatecznym celem jest odbudowa dialogu społecznego. Uczciwego i rzetelnego. Jeżeli nie z tym rządem, to z następnym.

Krzysztof Dośla

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej