Co było głównym tematem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego?

Corocznie 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym roku tematem wyznaczonym przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego jest Zdrowie psychiczne dla wszystkich. Większe inwestycje – lepszy dostęp , a celem – zwiększenie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego na całym świecie oraz konieczności zwiększenia nakładów w tym obszarze zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19 i po jej wygaśnięciu.

Koronawirus zmienił świat pracy, a ponieważ zagrożenia psychospołeczne i stres w pracy należą do najbardziej wymagających kwestii BHP, pandemia wywarła istotny wpływ na zdrowie osób, kondycję organizacji i sytuację gospodarek krajowych.

Wyzwanie to będzie można przezwyciężyć jedynie współdziałając w krzewieniu zdrowia psychicznego w miejscach pracy w całej UE: celem jest nie tylko ochrona zdrowia psychicznego (i fizycznego) pracowników oraz ich dobrostanu, ale również wpływ tych czynników na skuteczność działania przedsiębiorstw.

Źródło: https://osha.europa.eu/pl/highlights/world-mental-health-day-safe-and-healthy-workplaces-protect-workers-wellbeing

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej