Jego Świątobliwość Benedykt XVI, Castel Gandolfo

Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” z całego serca dziękuje Waszej Świątobliwości za osiem lat pontyfikatu. W imieniu rzeszy polskich związkowców dziękujemy za beatyfikację wielkich Polaków, patronów „Solidarności” – Ojca Świętego Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszkę.

Dziękujemy za pielgrzymkę Waszej Świątobliwości do naszej Ojczyzny. Dziękujemy za słowa kierowane do Polaków, ale także za wielkie encykliki, w których Wasza  Świątobliwość wspierał godność ludzkiej pracy, jej prymat nad kapitałem, a przede wszystkim globalizację solidarności.

„Solidarność” od chwili powstania walczyła o wolność i  godność człowieka, godność pracownika. Wspierał nas w tym błogosławiony Jan Paweł II. Ale podobnego wsparcia doznaliśmy od Waszej Świątobliwości. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy zdaje się dominować zasada maksymalizacji zysku i dominacji konsumpcji, a kosztami kryzysu gospodarczego obarczani są przede wszystkim najsłabsi.

Dziękujemy za jasny i jednoznaczny drogowskaz wiary – z takich wzorców dziś trzeba czerpać siłę do przeciwstawiania się cywilizacji śmierci.

Łączymy się w modlitwie z Waszą Świątobliwością.

Gdańsk, 4.03.2013 r.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej