Stanowisko ZRG NSZZ „Solidarność” w sprawie inicjatywy referendum emerytalnego

W związku ze złożeniem w dniu 16 lutego przez Przewodniczącego KK Piotra Dudę na ręce marszałek Sejmu  Ewy Kopacz blisko 1,5 miliona podpisów zebranych pod inicjatywą referendalną NSZZ „Solidarność” w sprawie powszechnego wieku emerytalnego i rozpoczęciem w ten sposób drogi legislacyjnej naszego projektu uważamy, że należy wesprzeć działania promujące nasze rozwiązanie, sprzeciwiające się podwyższaniu wieku emerytalnego, zmuszając również stronę rządową do poważnego dialogu i dyskusji nad naszą propozycją.

Jesteśmy przekonani, że podstawową trudnością będzie doprowadzenie do uchwalenia przez polski Parlament referendum zgodnie z naszym wnioskiem i wolą podpisanych pod nim osób. Wiemy również, że ośrodkiem decyzyjnym w tej niezwykle istotnej sprawie jest Premier i Rada Ministrów. I to Premiera jako osobę, która zapowiedziała zmianę wieku emerytalnego w swoim expose należy nakłonić do pozytywnej dla nas w tej materii decyzji.

Uważamy za wskazane zorganizowanie pikiety ciągłej pod Kancelarią Premiera Rady Ministrów w Warszawie, trwającej codziennie od 19 marca. Równolegle  ta pikieta winna być wsparta ciągłymi działaniami medialnymi na szczeblu ogólnopolskim propagującymi naszą inicjatywę.

Jednocześnie Zarząd Regionu Gdańskiego wyraża swoje zaskoczenie przyłączeniem się delegacji NSZZ „Solidarność” do zupełnie innej propozycji , co sprawia wrażenie oddania inicjatywy w sprawie referendum emerytalnego i wywołuje zupełnie niepotrzebnie wątpliwości wśród osób, które podpisały się pod naszym wnioskiem.

Gdańsk, 5.03.2012 r.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej