Stanowisko Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w sprawie naruszania przez Rząd zasad dialogu społecznego

Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” protestuje przeciwko nierespektowaniu przez stronę rządową  porozumień zawartych w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno – Gospodarczych.

Rada Ministrów zanegowała kolejne porozumienie odnoszące się do podwyższenia kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej (Uchwała nr 37 TK). Decyzja ta wskazuje, iż rząd nie jest zainteresowany poziomem życia najsłabszych grup społecznych, najczęściej żyjących poniżej minimum egzystencji.

Trójstronna Komisja opiera swe działanie na dążeniu do consensusu. W tym przypadku wszystkie strony dialogu doszły do porozumienia. Tym bardziej oburzające jest odejście od złożonej deklaracji i porozumienia w tej sprawie przez Rząd. Świadczy to o pozorowaniu dialogu społecznego i niechęci stosowania standardów powszechnych w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

NSZZ „Solidarność” opiera swe działanie o zasady dialogu i wzywa Rząd, aby poza deklaracjami słownymi na użytek propagandowy, wprowadził te zasady do swego codziennego funkcjonowania.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej