Prośba o przekazanie 1% od podatku na Fundusz Stypendialny im. NSZZ „Solidarność” w Gdańsku

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Od 2014 roku mamy możliwość przekazania 1% odprowadzonego podatku dochodowego na działalność statutową Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy organizacji prowadzącej Fundusz Stypendialny im. NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.

Fundusz Stypendialny został powołany w 2002 r. – w dużej mierze z inicjatywy Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego. W ciągu 17 lat przyznaliśmy 664 stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin niezamożnych. Praca na rzecz Fundacji i Funduszu Stypendialnego jest działalnością społeczną, to znaczy że Zarząd i Kapituła nie pobierają  jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Koleżanko, Kolego,

Teraz decydujesz o Twoim podatku za 2019 rok! Przekaż 1% na ten cel!
To nic nie kosztuje, a wesprzesz przyznanie stypendiów dla młodych ludzi.
Dobra edukacja przyszłych pokoleń to polska, solidarnościowa – nasza sprawa.

Co trzeba zrobić, aby skutecznie przekazać 1% podatku?  Wystarczy wpisać w formularzu rozliczeniowym  PIT nr KRS: 0000337122 lub po prostu skorzystać z darmowego programu do rozliczeń PIT z strony internetowej Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” lub Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy.

Tegoroczne  wręczenie stypendiów – odbędzie się 31 sierpnia. Pamiętajmy, że fundując stypendia dla zdolnej, lecz niezamożnej młodzieży, pomagamy spełniać marzenia i otwieramy furtkę do kontynuowania nauki. Prosimy – pomóżmy młodym ludziom, przynieśmy im, ich Rodzinom – Nadzieję i Solidarność. Oczywiście, można też wpłacać na konto: 40 7999 9995 0652 4155 2804 0001 z dopiskiem: „Fundusz Stypendialny” oraz informacją, kto wpłaca.

Uwaga: W razie pytań prosimy o kontakt z panią Renatą Tkaczyk – dyrektorem Fundacji: 58/308-43-47, mail: r.tkaczyk@solidarnosc.gda.pl

Z wyrazami szacunku:

Wojciech Książek, przewodniczący Kapituły Funduszu
Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej