Pomorskie: bezrobocie nieznacznie wzrosło

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego i szacunków Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, we wrześniu br. w stosunku do sierpnia br. nieznacznie – czyli o 0,1 proc. wzrosła stopa bezrobocia w naszym województwie. W sierpniu wynosiła ona 5,6 proc, a we wrześniu – 5,7 proc. W liczbach zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy bezrobotnych w woj. pomorskim we wrześniu było 53 873 osoby, a w sierpniu – 52 730.

Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiecie nowodworskim (13 proc), następnie w kolejności w powiatach człuchowskim i malborskim (11,1 poc.).

Najmniej bezrobotnych jest w Sopocie (2,4 proc.), w Gdyni (3,2 proc) i w Gdańsku (3,3 proc.).

W sierpniu czterech pracodawców zgłosiło zwolnienia grupowe z przyczyn dotyczących zakładu pracy, łącznie obejmujące 151 osób. We wrześniu natomiast wg danych szacunkowych takich zgłoszeń było pięć, na łączną liczbę 167 osób, w tym jedno przedsiębiorstwo przemysłowe (85 osób) i cztery przedsiębiorstwa usługowe (82 osoby).

Infografika: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
Więcej informacji z rynku pracy na stronie internetowej Portalu Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy – PORP.pl.

Region Gdański NSZZ „Solidarność”

Projekt otrzymał dofinansowanie z Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu „Dialog społeczny – godna praca”.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej