O Dialogu społecznym w Radiu Gdańsk

W nowym cyklu audycji „Dialog społeczny kluczem do rozwoju” dziennikarze Radia Gdańsk we współpracy z Zarządem Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” spróbują wyjaśnić, na czym polega dialogu społecznego, kto w nim uczestniczy, kiedy i w jakich sytuacjach jest on stosowany. Od 8 listopada br. w 10 kolejnych poniedziałków około godziny 14.20. na antenie lokalnej publicznej rozgłośni radiowej emitowana będzie kilkuminutowa audycja poświęcona tematyce dialogu społecznego. Audycja poprzedzać będzie program „Głos pracownika”.

Do audycji zapraszani będą związkowcy, pracodawcy oraz eksperci. Tematami kolejnych audycji będą zasady dialogu społecznego, partnerzy społeczni (związki zawodowe, pracodawcy), dialog społeczny w czasie pandemii, układy zbiorowe pracy, instytucje dialogu społecznego. Jedna z audycji poświęcona zostanie dialogowi społecznemu w Norwegii. Dziennikarze radiowi spróbują również odpowiedzieć na pytanie, czy kultura społeczna danego narodu, może mieć wpływ na efektywność dialogu społecznego.

Projekt „Dialog społeczny kluczem do rozwoju” dofinansowany jest przez Norwegię, poprzez Fundusze Norweskie 2014 – 2021, w ramach programu „Dialog społeczny – godna praca”.

Zapraszamy do słuchania audycji, które po emisji na antenie radiowej można również znaleźć na stronie www.radiogdańsk.pl.

(mk)

Region Gdański NSZZ „Solidarność”

Projekt otrzymał dofinansowanie z Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021, w ramach programu „Dialog społeczny – godna praca”