Jakie postulaty wysuwają związkowcy z Amazon?

Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza Amazon domaga się podwyżki o 4 zł za godzinę pracy w czasie pandemii. Jak informują związkowcy, po wybuchu pandemii Amazon wprowadził tymczasowe podwyżki dla pracowników. Jak argumentowali związkowcy, z powodu obostrzeń i konieczności m.in. noszenia maseczek, codzienna praca stała się trudniejsza. Obostrzenia jednak zostały, a bonus finansowy wycofano.

      ,,Jesteśmy zdania, iż pracownicy Amazon powinni otrzymywać godną płacę za swoją pracę przez cały rok. Tym bardziej że ostatnio znacznie wzrosły wydatki na utrzymanie, np. żywność, wywóz śmieci, prąd. Powoduje to, że nasze zarobki realnie spadają” – piszą związkowcy.

W oświadczeniu przesłanym portalowi dlahandlu.pl Amazon twierdzi, że globalnie wszystkim pracownikom spółki wypłacono 800 milionów dolarów dodatkowych pensji.

„Faktem jest, że Amazon oferuje już to, o co wnoszą związki zawodowe: wiodące w branży wynagrodzenie, atrakcyjne świadczenia dodatkowe, możliwości rozwoju kariery – a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy. Aby pozostać konkurencyjnym pracodawcą, co roku dokonujemy przeglądu wynagrodzeń. Stawka godzinowa oferowana pracownikom Amazon to jeden z wielu elementów pakietu ich wynagrodzenia” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/amazon-zwiazkowcy-chca-podwyzek-za-prace-w-czasie-pandemii-6552816382516128a.html

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej