Związkowa pikieta w obronie stoczniowców z “NAUTY”

W związku z trudną sytuacją w Stoczni Remontowej NAUTA S.A. w Gdyni oraz groźbą likwidacji kilku tysięcy miejsc pracy Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Stoczni Remontowej Nauta SA zdecydowała o organizacji pikiety w Warszawie. Protest związkowy, którego celem jest obrona miejsc pracy osób zatrudnionych w stoczni i pracujących na jej rzecz, a także przypomnienie  o pilnej potrzebie ratowania spółki, zostanie zorganizowany w czwartek 12 marca.

– Powszechnie wiadomo, że sytuacja w jakiej znajduje się spółka, jest bardzo trudna i ma swoje źródło w narzuconej wcześniej strategii większościowego akcjonariusza. Polegała ona na zwiększaniu przychodów poprzez sprzedaż usług w sektorze budowy kadłubów statków, co nie gwarantowało pożądanych zysków, a wręcz przeciwnie, spowodowało straty i zadłużenie, czego zwielokrotniony efekt widać po dziś – mówi Edmund Ruszkowski, przewodniczący KM NSZZ „S” Stoczni Nauta SA.

NSZZ „S”, mając świadomość zagrożeń dla dalszego funkcjonowania spółki, groźby utraty miejsc pracy i przedłużających się procesów decyzyjnych od dłuższego czasu prowadził rozmowy. Ostatnie spotkanie zostało zorganizowane 3 marca. Nie przyniosło ono efektów, na które liczyli związkowcy, stąd na 12 marca od godz. 12.30 zorganizowana została pikieta.

Odbędzie się ona w Warszawie pod siedzibami MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA (ul. Nowy Świat 4a), biurem Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA (ul. Nowy Świta 6/12) oraz pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (Al. Ujazdowskie).

Polska Grupa Zbrojeniowa to przedsiębiorstwo utworzone w 2013 r. przez Skarb Państwa z siedzibą w Radomiu.

Region Gdański zapewnia autobusy, które odjadą:

  • z Gdyni o godz. 6.00 spod dworca Gdynia Główna przy poczcie,
  • z Gdańska o godz. 6.30 spod siedziby „Solidarności” w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.

Zgłoszenia przyjmuje Justyna Sumczyńska, tel. 501 673 154 oraz 58 308 43 80.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej