Zbrojeniówka obradowała na Kaszubach

W Chmielnie, w sercu Kaszub,  od 15 do 16 września br. odbywało się posiedzenie Krajowej Sekcji Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność”.

Na zaproszenie Edwarda Zbuckiego, przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w gdyńskim w Radmorze przyjechali przedstawiciele zakładów zbrojeniowych z całej Polski. W części roboczej spotkania omówiono sytuację w poszczególnych zakładach, przygotowania do walnego zebrania delegatów sekcji oraz zbliżające się negocjacje nad ponadzakładowym układem pracy dla pracowników przemysłu obronnego.

Drugiego dnia przedstawiciele „Solidarności” zakładów zbrojeniowych wzięli udział we mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Chmielnie, którą w intencji pracowników i związkowców z zakładów należących do Krajowej Sekcji Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego odprawił ks. kmdr ppor. Edmund Skierka.

W homilii zasłużony dla NSZZ „Solidarność” ksiądz Skierka mówił o potrzebie obrony krzyża i wiary, które są obecnie tak mocno atakowane z różnych stron. Potrzebna jest także mobilizacja wewnątrz NSZZ „Solidarność”, który powstał i do dziś silnie związany jest z wartościami chrześcijańskimi. Po mszy świętej odbyła się uroczysta kolacja, podczas której podziękowano zasłużonym działaczom sekcji, którzy przeszli na emeryturę w pracy zawodowej. Wśród uhonorowanych znaleźli się związkowcy z naszego Regionu – Edward Zbucki szef „Solidarności” w Radmorze i Andrzej Janzen ze Stoczni Remontowej NAUTA SA.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej