Z prezydentem Andrzejem Dudą o warunkach pracy nauczycieli i realizacji porozumienia

W odpowiedzi na prośbę Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” 15 listopada br. prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami rządu i oświatowej „Solidarności” na temat realizacji porozumienia z 7 kwietnia 2019 r. między Krajową Sekcją Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” a rządem, dotyczącego zmian w systemie wynagradzania i poprawy warunków pracy nauczycieli.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z przedstawicielami rządu i oświatowej „Solidarności”. Jego tematem był stan realizacji porozumienia zawartego 7 kwietnia 2019 r. między NSZZ „S” a rządem. Spotkanie odbyło się w odpowiedzi na prośbę przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy skierowaną do Prezydenta Andrzeja Dudy. Uczestniczyli w nim premier Mateusz Morawiecki, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceminister MEN Dariusz Piontkowski, szef KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda i przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Bogna Janke.

Strony oceniły, że Porozumienie w większości punktów zostało zrealizowane, także w kwestii uruchomienia kolejnych podwyżek dla nauczycieli. Punkt VI Porozumienia (Zmiana systemu wynagradzania nauczycieli, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi do 2020 r. (!)) będzie przedmiotem dalszych rozmów. Spotkanie oświatowej „Solidarności” i przedstawicieli MEN odbędzie się w Pałacu Prezydenckim w przyszłym tygodniu. W rozmowach w roli obserwatorów będzie uczestniczyć minister Bogna Janke oraz przedstawiciel Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej