Wiceminister Kowalski: Poparcie Solidarności było kluczowe

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski był gościem Polskiego Radia 24, gdzie podkreślił, jak istotne znaczenie dla wyniku wyborów prezydenckich miało poparcie NSZZ „Solidarność” i przewodniczącego Piotra Dudy oraz umowa programowa.

– Andrzej Duda był popierany przez NSZZ Solidarność, przez pana Przewodniczącego Piotra Dudę. To własnie to poparcie było jedną z kluczowych rzeczy, która zdecydowała o zwycięstwie – powiedział na antenie Janusz Kowalski. 

Zwrócił uwagę także na to, że to właśnie NSZZ Solidarność wspiera postulowany m.in przez wiceministra projekt reformy unijnego systemu handlu emisjam… – wiedząc że de facto bronimy ponad miliona miejsc pracy w przemyśle energochłonnym, które Berlin i Bruksela chce w Polsce w ciągu najbliższych lat zlikwidować wysokimi cenami energii – stwierdził Janusz Kowalski. – Na to nie może być zgody – dodał.

Powiedział również, że to również brak zgody Polaków na rewolucję obyczajową ideologii LGBT, za czym stał Rafał Trzaskowski, zdecydował o wygranej kandydata Zjednoczonej Prawicy.
 
(solidarnosc.org.pl, fot. Marcin Żegliński/TySol)

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej