Węgierski gość w gdańskiej „Solidarności”

O historii „Solidarności” oraz stosunkach polsko-węgierskich rozmawiali 12 sierpnia w siedzibie gdańskiej „Solidarności” dr hab. Imre Molnár, dyrektor Instytutu Węgierskiego w Bratysławie oraz przewodniczący ZRG Krzysztof Dośla, sekretarz ZRG Aleksander Kozicki oraz Krzysztof Żmuda ze Stoczni Remontowa Shipbuilding.
Imre Molnár związany jest ze stowarzyszeniem Jánosa Esterházy’ego z miasta Eger na Węgrzech. To historyk i dyplomata, filolog węgierski i niemiecki (również świetnie mówiący polsku), badacz mniejszości węgierskiej na Słowacji. W latach 2001-2005 był attaché kulturalnym i prasowym ambasady węgierskiej w Warszawie, a od jesieni 2008 roku sekretarzem w tejże ambasadzie. Wśród swych publikacji ma też książkę o bł. Jerzym Popiełuszce.




