Uwaga nauczyciele: 7 grudnia mija termin na dofinansowanie

7 grudnia br. mija termin złożenia wniosku na dofinansowanie sprzętu do nauki zdalnej dla nauczycieli.

Pieniądze na dofinansowanie do zakupu sprzętu, akcesoriów komputerowych lub oprogramowania mają być przelane do końca 2020 r. Na ten cel jest ok. 300 mln zł dodatkowych środków.

Mechanizm refundacji kosztów jest prosty. Nauczyciel składa dyrektorowi placówki wniosek wraz z imiennym dowodem zakupu. Na tej podstawie najpóźniej do końca roku nauczyciel otrzyma dofinansowanie w wysokości kwoty wynikającej z faktur za sprzęt ale do 500 zł. Pieniądze z budżetu państwa przekazane są samorządom, a one wypłacą je nauczycielom.
Jeśli nauczyciele planują wyposażyć się w taki sprzęt również na przyszłość, wtedy 500 zł może być dopłatą do tego sprzętu. To już jest po stronie nauczycieli. Oni wiedzą najlepiej, co jest im w tym momencie najbardziej potrzebne.
Wniosek wraz z imiennymi rachunkami nauczyciel będzie składał w szkole, w której jest zatrudniony. Jeśli nauczyciel pracuje w kilku szkołach, wniosek może złożyć dyrektorowi tylko jednej z tych placówek. Ze wsparcia w wysokości do 500 zł będzie można skorzystać tylko raz. Uprawnieni są też nauczyciele-dyrektorzy.

Ważne będą rachunki i faktury za materiały oraz narzędzia, które nauczyciel kupił od 1 września do 7 grudnia 2020 r. za zakup m.in.: komputerów przenośnych, kamer internetowych, słuchawek (lub zestawu słuchawkowego), dodatkowego mikrofonu, smartfona, tabletów, ładowarek sieciowych, głośników, pamięci zewnętrznej, oprogramowania, czy kosztów poniesionych z tytułu mobilnego internetu. Za zakupy dokonane do 20 listopada br. wystarczy paragon (nie faktura) i oświadczenie nauczyciela.

Środki przekazane jednostce samorządu terytorialnego, które nie zostaną w pełni wykorzystane mogą być przeznaczone za zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla jednostek oświaty.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej