Szkoły i przedszkola pozostają zamknięte do 24 maja. Trwa nauka online

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-21 budynki szkół i przedszkoli pozostają zamknięte dla zajęć edukacyjnych co najmniej do 24 maja br.

– Obecne warunki nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół, przedszkoli i żłobków, dlatego zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek do 24 maja – poinformował na konferencji prasowej szef MEN Dariusz Piontkowski.

Otwarte pozostaje na razie pytanie czy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 zostanie przedłużony do 24 maja. Zapewnienia rządu brak, jednak do tej pory przy przedłużeniu terminu zamknięcia placówek edukacyjnych wypłata świadczenia była również wydłużana.

Nauczyciele nadal będą nauczać online. Zamknięcie placówek oświatowych i opiekuńczych gwałtownie zmieniło życie nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Minister Piontkowski poinformował o przedłużeniu “szkolnej kwarantanny: a także, że egzaminy maturalne rozpoczną się w czerwcu, tj. od 8 czerwca. Tego dnia ma odbyć się egzamin z języka polskiego, a w kolejnych dniach egzaminy z innych przedmiotów do końca czerwca br. Będą miały formę pisemną.

Od 16 do 18 czerwca przewidujemy przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów – powiedział w piątek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jednocześnie zaznaczył, że dalsze decyzje będą podejmowane po konsultacji z Ministrem Zdrowia.

Przypomnijmy, że decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków z powodu pandemii ogłoszono 11 marca.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej