Państwowa Straż Pożarna będzie świętować 30-lecie. Rocznica ważna także dla NSZZ „S”

W tym roku obchodzić będziemy trzydziestolecie powstania Państwowej Straży Pożarnej, powołanej 24 sierpnia 1991 r. Ta rocznica jest ważna również dla NSZZ „Solidarność”, który na początku lat 90 XX wieku od podstaw stworzył ustawę o PSP.

Niedawno dowództwo PSP, w tym dowodzący służbą pożarniczą PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, spotkało się z przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą. Omawiano wspólne przedsięwzięcia, jakie są przygotowywane dla uczczenia zbliżających się rocznic oraz planowaną reformą ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

Szef Związku wręczył komendantowi funkcjonariuszy-strażaków flagę „Solidarności” z logiem czterdziestolecia Związku.

– Przekazuję to, co mamy najcenniejszego, naszą solidarność – powiedział Piotr Duda.