Stanowisko Sekcji Oświaty ws. szczepień pracowników szkół

Stanowisko Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „S” z siedzibą w Gdańsku w sprawie szczepień nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół

Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku, w związku z planem powrotu od 18 stycznia br. do nauczania w trybie stacjonarnym uczniów klas I-III szkół podstawowych, popiera stanowisko oświatowej „Solidarności” w Olsztynie, aby podjąć wszelkie możliwe działania mające na celu przyspieszenie dobrowolnych szczepień przeciw COVID-19 pracowników szkół (nauczycieli i pracowników administracji i obsługi).

Uważamy, że pracownicy oświaty powinni być ujęci w planie szczepień jako pierwsza grupa po pracownikach medycznych. Przyjęcie takiej strategii pozwoli na powrót pozostałych uczniów do szkół, na powrót rodziny i społeczeństwa do normalności, zapobiegnie w większym stopniu rozprzestrzenieniu się epidemii i zapewni bezpieczeństwo zdrowotne nie tylko pracowników ale również uczniów i ich rodzin.

Z poważaniem,

Anna Kocik, zastępca przewodniczącego, skarbnik Sekcji

Wojciech Książek, przewodniczący Sekcji Gdańskiej

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej