Stanowisko Rady Oddziału Gdynia Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w sprawie skrajnego nadużycia symboli Tragedii Grudnia 1970 roku w Gdyni

W dniu 28 października 2020 r. w Gdyni podczas manifestacji osób niezadowolonych z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej doszło do wykorzystania w sposób skrajnie niegodziwy symbolu Tragedii Grudnia 1970.
Grupa manifestantów przy ogólnej aprobacie zebranych obnosiła publicznie drzwi nawiązując tym samym do tragicznych zdarzeń z dnia 17 grudnia 1970 roku, kiedy to zdesperowani biedą i przemocą młodzi robotnicy gdyńskich zakładów pracy nieśli na drzwiach ciało zamordowanego młodego człowieka.
Drzwi te dzięki życzliwości i opiece gdyńskich kapłanów znajdują od 40 lat swoje bezpieczne i godne miejsce w Kaplicy Portowców i Stoczniowców kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.
Dziś kościół ten jak wiele innych świątyń jest zagrożony profanacją ze strony zdziczałych jednostek.
Rada Oddziału Gdynia Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” potępia w całej rozciągłości powyższy incydent i wzywa jednocześnie do obrony świątyń!
Gdynia, 29.10.2020 r.
Aleksander Kozicki, przewodniczący
Rady Oddziału Gdynia NSZZ „Solidarność”

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej