Spożywcy siądą do negocjacji układu zbiorowego

Organizacje związkowe skupione w Sekretariacie Spożywców NSZZ „Solidarność”, a działające w koncernach i firmach: Dr Oetker, Nestle, Zentis, HK Scan i Coca Cola HBC 1 lutego 2021 r. rozpoczynają negocjacje z pracodawcami nad zakładowymi układami zbiorowymi pracy.

Sekretariat Spożywców: Rozpoczęcie negocjacji nad ZUZP

Sekretariat, jako struktura branżowa, będzie koordynował i wspierał komisje zakładowe podczas rozmów z zarządami firm. Jednocześnie, jak ustalono na listopadowym zdalnym spotkaniu przewodniczącego Sekretariatu Zbigniewa Sikorskiego z Kristjanem Bragasonem, sekretarzem generalnym EFFAT, europejska federacja związków zawodowych będzie współdziałała z Sekretariatem i poszczególnymi komisjami, zapewniając kanały komunikacji na forum europejskim.