Spotkanie Piotra Dudy z minister rodziny. Praca wróciła na swoje miejsce

Podczas ostatniego spotkania przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg, dokonano inwentaryzacji najważniejszych problemów, które należy rozwiązać. W rozmowie brał udział również Henryk Nakonieczny, członek Prezydium KK odpowiedzialny za dialog społeczny.

Po odwołaniu wicepremiera Jarosława Gowina, dotychczasowego ministra rozwoju, pracy i technologii, resort pracy ponownie wrócił do ministerstwa rodziny i spraw społecznych. Dlatego głównym tematem była inwentaryzacja spraw i problemów, które przez 10 miesięcy tego „eksperymentu” się nawarstwiły.

– Wszyscy z satysfakcją przyjęliśmy powrót pracy do polityki społecznej i rodzinnej, a więc do sprawdzonego modelu, gdyż oddanie pracy biznesowi i to pod przewodnictwem skrajnego liberała od samego początku było skazane na porażkę – powiedział po spotkaniu Piotr Duda.

Rozmawiano nie tylko o funkcjonowaniu Rady Dialogu Społecznego, którego przewodniczenie przejmie najprawdopodobniej minister Maląg, ale również bieżących problemach, w tym licznych postulatach „Solidarności”. Rozmowa miała miejsce w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej „Solidarności”.

(ml)

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej