„Solidarność” o dzieleniu pracowników w czasie pandemii koronawirusa

– Trzeba wyrównać zasiłki dla wszystkich pracowników, którzy zachorowali na koronawirusa lub przebywali na przymusowej kwarantannie zarażając się w miejscu pracy – mówiła przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia KK NSZZ „Solidarność” Maria Ochman w Ministerstwie Zdrowia. Odbyło się tam posiedzenie Prezydium Zespołu Trójstronnego. 

Po zebraniu sekretariat wydał stanowisko, w którym podsumował rozmowy. 

Nie ma zgody naszego Związku na kolejne finansowe dzielenie pracowników. Bezpieczeństwo utraty zdrowia i życia oraz narażenia najbliższych jest ważne bez względu na wykonywany zawód. Jedynym kryterium powinien być fakt, iż do zakażenia doszło w miejscu pracy – czytamy w stanowisku NSZZ „S”. 

Sekretariat oczekuje w tej sprawie na szybką reakcję Ministerstwa Zdrowia i jednocześnie przypomina, że list wraz ze stanowiskiem Rady KSOZ został przesłany już do premiera RP. Niebawem odbędzie się także specjalne posiedzenie prezydium Rady, które w całości zostanie poświęcone ocenie skutków organizacyjnych, społecznych i pracowniczych pierwszych miesięcy pandemii. 

– Jest to absolutnie koniecznie jeśli chcemy uniknąć błędów w przyszłości – zwraca uwagę Maria Ochman. 

Dodajmy, że od początku czerwca działa w NFZ specjalny zespół zajmujący się zgłaszanymi nieprawidłowościami, które są związane z leczeniem i przeciwdziałaniem COViD-19. 

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej