„Solidarność” będzie upominała się o prawa pracownicze także na Ukrainie

– To, co czeka Ukrainę, oprócz obrony swojej niepodległości, a co jest sprawą fundamentalną, najważniejszą i najbardziej palącą, to przyszłość. W tej sprawie wypowiedziała się także „Solidarność”, na czele z przewodniczącym Piotrem Dudą, który wystosował list dotyczy praw pracowniczych – mówił na antenie Radia Gdańsk Michał Ossowski, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. 

Jak przypomniał Michał Ossowski, jakiś czas temu zostało podpisane w tej sprawie memorandum, które podkreśla, że „Solidarność” będzie dbała nie tylko o prawa pracowników z Ukrainy, którzy są w Polsce, ale będzie też walczyła o to, by prawa pracownicze były zachowane na Ukrainie.

– To bardzo ważne, ponieważ od tego, w jaki sposób naród ukraiński wejdzie w okres transformacji, w okres odbudowy, wiele zależy – zwrócił uwagę Michał Ossowski. – Związkowcy, pracownicy z Ukrainy dają wielkie świadectwo patriotyzmu. Oni również przelewają krew za wolność swojej ojczyzny.

Redaktor Ossowski dodał, iż ma nadzieję, że „list wystosowany przez Piotra Dudę spowoduje, że rządzący w Polsce wezmą to pod uwagę i włączą się w odbudowę Ukrainy. Sukces obecny naszego rządu opiera się o poszanowanie wartości społecznych”.

(oprac. tm, fot. Radio Gdańsk)

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej