Wkrótce setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II

Przedstawiamy plakat „Obudził w nas solidarność”, który został przygotowany z tej okazji.

17 maja na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna msza święta pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.

  • Weźmy licznie udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – zachęca ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

Ks. Rytel-Andrianik zaznacza, że mimo upływu lat św. Jan Paweł II jest nam bardzo bliski i mamy wiele osobistych wspomnień z nim związanych.

  • Nadal wspominamy jego pielgrzymki do Polski i spotkania w Rzymie. Wiele osób ma zdjęcia z Papieżem Polakiem. Głęboko tkwi w nas także jego odejście do Domu Ojca, kiedy cały świat trwał na modlitwie i był w żałobie” – mówi rzecznik Episkopatu.

Dodaje, że 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II to okazja, by wrócić do ponadczasowego nauczania naszego wielkiego rodaka.

  • Święty Jan Paweł II uczył otwartości na każdego człowieka i wrażliwości na jego potrzeby. Świadczą o tym już pierwsze słowa Jego homilii z inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” – mówi rzecznik Episkopatu Polski.

Podkreśla jednocześnie, że św. Jan Paweł II niezwykle mocno wziął sobie do serca słowa, jakie skierował do Jego poprzednika sam Chrystus, który polecił św. Piotrowi, by „umacniał braci w wierze”.

  • Robił to przez całe swoje życie, teraz my umocnieni jego wiarą i świadectwem życia podziękujmy Bogu za naszego świętego i wielkiego rodaka, który był ogromnym darem dla naszej ojczyzny – dodaje.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik przypomina słowa abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego  Episkopatu Polski, który powiedział: „Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka”.

(Biuro Prasowe KEP)

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej