Sekcja Oświaty apeluje w sprawie oferty szczepień

Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku, w nawiązaniu do stanowisk z 13 stycznia i 9 lutego br. apeluje o wyjście z ofertą pilnych szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich pracowników przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, podobnie jak objęto nimi wszystkich pracowników medycznych. Oczywiście z zachowaniem zasady dobrowolności.

– Rozważane jest ponowne otwarcie przedszkoli, szkół. Zbliża się czas matur i egzaminów w ósmych klasach szkół podstawowych, a ofertą szczepień zostali objęci jedynie nauczyciele. To jest krzywdzące dla innych pracowników szkół, a przez ich kontakt z setkami uczniów – zagrożeniem transmisji zakażeń – możemy przeczytać w apelu.

Autorzy podtrzymują opinię, że „przyjęcie dodatkowych działań w zakresie poszerzenia oferty szczepień dla wszystkich pracowników przedszkoli i szkół zapobiegnie w większym  stopniu rozprzestrzenieniu się epidemii oraz zapewni bezpieczeństwo zdrowotne nie tylko pracowników, ale również uczniów i ich rodzin. Zarazem otwarte szkoły, edukacja stacjonarna to jest ważny sygnał powrotu energii życia w wymiarze rodzinnym, publicznym. Jest tym samym wartością nie do przecenienia”.

W imieniu Prezydium Sekcji pod pismem podpisali się
Bożena Brauer, członek Prezydium Sekcji
Anna Kocik, zastępca przewodniczącego  
Wojciech Książek, przewodniczący Sekcji Gdańskiej

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej