Rozliczenie organizacji związkowych z fiskusem

Przedstawiamy instrukcję sporządzania i przekazywania Deklaracji podatkowej CIT-8 oraz Sprawozdania finansowego za 2020 rok.

CIT

Deklarację podatkową CIT-8 i CIT-8/0 składamy do Urzędu Skarbowego w formie papierowej z wyłączeniem organizacji, które zatrudniają pracowników (składają PIT-11) bądź prowadzą działalność gospodarczą.

Uwaga! Deklaracje składamy do 31 marca 2021 r.

Deklaracje można wysłać w wersji papierowej jeżeli nie prowadziło się działalności gospodarczej i nie zatrudniało pracowników.

Sprawozdanie finansowe

Sprawozdanie finansowe w 2021 r. składa się z następujących elementów:

  • Bilans
  • Rachunek zysków i strat,
  • Informacje uzupełniające (obejmujące informacje ogólne o organizacji związkowej i inne informacje uzupełniające do bilansu wynikające bezpośrednio z załącznika nr 4 Ustawy o rachunkowości.

Sprawozdanie musi zostać sporządzone i podpisane do 31 marca 2021 r. Następnie podjęta musi zostać uchwała zatwierdzająca sprawozdanie i po podpisaniu papierowej wersji uchwały należy ją zeskanować i dołączyć przy wysyłce sprawozdania do szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Teraz należy dane ze sprawozdania wprowadzić do odpowiedniego formularza w aplikacji na stronie Ministerstwa Finansów i podpisać elektronicznie za pomocą profilu zaufanego i wysłać do szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Oznacza to, że nie będzie można składać go w postaci skanów, plików word, excel lub pdf!

Formularz jest dostępny pod adresem: https://e-sprawozdania.mf.gov.pl/ap/#/step2-start

Uwaga, bardzo ważne!
Dla naszych sprawozdań kluczowe są terminy! Sprawozdania bezwzględnie sporządzamy i podpisujemy do 31 marca 2021 r., a wysyłamy do szefa KAS w terminie nie późniejszym niż 10 dni po przyjęciu przez organizację związkową uchwały zatwierdzającej sprawozdanie za 2020 r. Uchwała musi być przyjęta do 30 czerwca 2021 r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Zarządem Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”:
b.byczuk@solidarnosc.gda.pl,
tel. 502172289
gawronski@solidarnosc.gda.pl,
tel. 502172280

W załączeniu instrukcja sporządzania i przekazywania sprawozdania finansowego za rok 2020…>>

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej