Regionalna Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego. Znowu razem

Spotkanie członków Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów z okazji czterdziestolecia NSZZ „Solidarność” miało się odbyć w sierpniu ubiegłego roku. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Związkowi seniorzy spotkali się dopiero w czerwcu tego roku. 15 czerwca do siedziby gdańskiej „S” przybyło kilkudziesięciu reprezentantów i kół terenowych.

Spotkanie, które prowadziła przewodnicząca Sekcji Wanda Lemanowicz, rozpoczęło się od krótkiej modlitwy za tych, którzy odeszli w minionym roku. Następnie głos zabrał przewodniczący Regionu Gdańskiego Krzysztof Dośla.

– Dobrze, że się możemy znowu spotkać twarzą w twarz, bo tylko taki bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem daje pełną satysfakcję – mówił Krzysztof Dośla przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. Jego zdaniem nasz region stosunkowo dobrze, oprócz branży turystycznej, poradził sobie w czasie pandemii, nie było dużych zwolnień czy zamykania zakładów pracy.  W tych trudnych czasach sprawdziły się również struktury NSZZ „Solidarność”. W firmach, gdzie funkcjonują związki zawodowe pracownicy mogli liczyć na dodatkową pomoc. Lider gdańskiej „Solidarności” nawiązując do ubiegłorocznego jubileuszu Związku powiedział, że ludzie, którzy czterdzieści lat temu postawili na „Solidarność” mogą dziś czuć satysfakcję z tego wyboru. – Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby nie zaangażowanie takich ludzi jak Państwo, gdyby nie wasze wybory w 80 roku i później. Śmiem sadzić, że moglibyśmy dziś być na miejscu Białorusi. Dlatego serdecznie dziękuję za Państwa zaangażowanie i w latach osiemdziesiątych, jak i teraz – mówił Krzysztof Dośla.

Przewodniczący ZRG wraz z przewodniczącą sekcji Wandą Lemanowicz i byłym przewodniczącym Janem Klassą wręczyli pamiątkowe dyplomy i odznaczenia najbardziej zasłużonym członkom sekcji.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej