RDS: apelujemy o korzystanie z bezpłatnych szczepień

– Jako partnerzy społeczni, reprezentowani w Radzie Dialogu Społecznego apelujemy do Polek i Polaków o korzystanie z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19 – wezwały wszystkie reprezentatywne organizacje pracodawców i związków zawodowych zasiadające w RDS. Zwróciły się również do rządu o wprowadzenie obowiązkowych i powszechnych szczepień.

Zdaniem partnerów społecznych zasiadających w Radzie Dialogu Społecznego szczepienia są najskuteczniejszą formą walki z chorobami zakaźnymi, w tym z pandemią COVID-19. Stąd wspólny apel do polskiego społeczeństwa o szczepienia.

– Statystyki są bezwzględne. Wśród hospitalizowanych i umierających 90 procent to osoby niezaszczepione – czytamy w apelu.

Zdaniem sygnatariuszy nie ma dzisiaj jeszcze skutecznych leków. Apel podpisali przedstawiciele wszystkich reprezentatywnych central związkowych i organizacji pracodawców.