Ratownicy medyczni – im zawdzięczamy zdrowie i życie

W Dniu Ratownictwa Medycznego, życzymy wszystkim ratownikom medycznym, pracownikom oraz współpracownikom systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne i Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych wszelkiej pomyślności, stabilizacji zawodowej oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.

Ambulans ratunkowy fot. Wikimedia

Wiele osób zawdzięcza ratownikom medycznym zdrowie i życie. W Dzień Ratownictwa Medycznego warto podziękować im za to oraz za trudną i odpowiedzialną pracę, niejednokrotnie wykonywaną w bardzo ciężkich warunkach. Bardzo często w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia. Patrzymy z podziwem na ubranych w czerwone kombinezony ratowników, na medyków, na wasze zmęczone twarze i poodciskane od masek siniaki. Wiemy, że wasze zaangażowanie, zaangażowanie personelu medycznego, ratuje nas przed katastrofą. W tym szczególnie trudnym okresie pragniemy podziękować za codzienny trud i ogromne poświęcenie, które są nieodzownym elementem waszej Służby. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym oraz satysfakcji, której źródłem jest świadomość pomagania ludziom w dramatycznych momentach ich życia. Pozdrawiam też członków i sympatyków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność”.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo przypominamy: od 10 października br. zasady ze strefy żółtej zostały wprowadzone na terenie całego kraju. Kilkadziesiąt powiatów objętych jest strefą czerwoną. W miejscach ogólnodostępnych trzeba zasłaniać nos i usta wszyscy, chyba że mają zaświadczenie od lekarza o przeciwskazaniach (czyli za wyjątkiem osób z przeciwskazaniami medycznymi, potwierdzonymi stosownym zaświadczeniem lekarskim, co jednak nie zwalnia z obowiązku utrzymywania dystansu społecznego).
Wymagane jest przestrzeganie utrzymywania dystansu społecznego (minimum 1,5 metra). Wirus najczęściej przenosi się bowiem w wyniku bliskiego kontaktu z chorym. Istotne jest również unikanie dużych zbiorowisk ludzkich oraz częste i poprawne mycie rąk.

Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:

dystans
dezynfekcja
maseczka
aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej