Przeciwko przemocy, stop hejtowi!

Regionalna Sekcja Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego wystosowała list otwarty skierowany do prezydenta RP oraz marszałek Sejmu RP w sprawie niedawnych wydarzeń w Pucku, związanych z obchodami 100 rocznicy zaślubin Polski z morzem.

Poniżej treść listu:

Szanowny Pan
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowna Pani
Elżbieta Witek
Marszałek Sejmu  Rzeczypospolitej Polskiej

Rada Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego, Sekcji zrzeszającej tysiące weteranów NSZZ „Solidarność”, ludzi którzy byli solą Solidarności od strajków sierpniowych 1980 roku, w stanie wojennym, po strajki majowe i sierpniowe w 1988 roku, jest głęboko zaniepokojona i oburzona bojówkarskimi ekscesami na obchodach 100-lecia Zaślubin Polski z Morzem i poparciem tych ekscesów ze strony Pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki na Prezydenta RP z upoważnienia Platformy Obywatelskiej. 

Pochwała wulgarnych i agresywnych zachowań prowadzi do ich eskalacji, a to nikomu nie służy.

Zakłócenie uroczystości obchodów Zaślubin Polski z Morzem, wulgarne i agresywne zachowania podczas wystąpienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, brak szacunku dla flagi, hymnu i dla osoby Prezydenta RP głęboko uraziło godność i honor rodzimych mieszkańców, którzy wielokrotnie wykazali prawdziwą miłość i oddanie do naszej Ojczyzny.

Nasze środowisko weteranów „Solidarności” jest zbulwersowane postępowaniem Platformy Obywatelskiej organizującej przyjazd bojówkarzy z innych terenów Polski, pozorujących działania rodowitych mieszkańców Pomorza.

Popieramy dotychczasowe działania Pana Prezydenta i Pani Marszałek Sejmu zmierzające do wyeliminowania przemocy i hejtu w życiu politycznym, działania służące rozwojowi prawdziwej demokracji ku dobru wszystkich Polaków.

Wanda Lemanowicz
Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej