Prezydent zaproponował „Solidarności” nową umowę

– Zaproponowałem przewodniczącemu NSZZ „Solidarność” Piotrowi Dudzie zawarcie kolejnej umowy na kolejny okres mojej prezydentury, w której prolongowane będzie zobowiązanie i postulat wprowadzenia emerytury zależnej od stażu pracy – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, którego słowa cytuje „Radio Gdańsk”.

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent, jak informuje rozgłośnia, podczas środowej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku podkreślił, że wprowadzenie emerytur zależnych od stażu pracy to postulat zgłaszany przez związki zawodowe co najmniej od 2015 roku.

– To nadal oczywiście jest zapis, zobowiązanie, które wiąże mnie z NSZZ „Solidarność”, podchodzę do tego poważnie, wielokrotnie już rozmawiałem na ten temat i z minister rodziny, pracy i polityki społecznej, i z prezes ZUS Gertrudą Uścińską, i z panem premierem. Te kwestie są liczone, bo postulat, żeby to był 40-letni okres pracy jest postulatem bardzo trudnym do spełnienia. Szukamy tutaj innych rozwiązań – powiedział Andrzej Duda.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej „Radia Gdańsk” – TUTAJ