Pracodawcy wnioskują o pomoc finansową

Od początku kwietnia Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku realizuje dopłaty do wynagrodzeń pracowników ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Kwota zatwierdzonych wniosków wyniosła już ponad 69 mln zł.

W kwietniu pomorscy pracodawcy złożyli do WUP w Gdańsku łącznie 2 364 wnioski o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy.

– Bieżąca obsługa wniosków i jak najszybsze realizowanie przelewów na konta wnioskodawców to dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku cel nadrzędny. Z uwagi na dużą ilość dokumentów do rozpatrzenia, jak również coraz więcej zapytań telefonicznych oraz mailowych, systematycznie powiększany jest zespół pracowników zajmujących się weryfikowaniem wniosków o kolejne osoby – informuje WUP.

Zgodnie z nowymi zapisami, o dopłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych mogą występować również organizacje pozarządowe i państwowe osoby prawne, np. uczelnie. Zniesiony został wymóg utrzymania przez pracodawcę w zatrudnieniu pracownika przez 3 kolejne miesiące po zakończenia pobierania świadczenia.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej