Praca zdalna, zawód przyszłości i CV w „Głosie pracownika”

W kolejnym wydaniu audycji „Głosu Pracownika”, która jest emitowana na antenie „Radia Gdańsk” jej uczestnicy rozmawiali m.in. o pracy zdalnej i o nowym zawodzie przyszłości, czyli inżynierze kontroli systemów przeciwpowodziowych w inteligentnych miastach. Podpowiadali także, jak poprawić skuteczność CV.

– Życie wymusiło pewną zmianę przepisów. Mówimy tu o sytuacji pandemii. Do tej pory pracownicy wykonywali swoje obowiązki w siedzibach firm, a koronawirus sprawił, że zaczęto szukać innych rozwiązań umożliwiających pracę. Regulacje zostały wprowadzone przepisami administracyjnymi. Nie mamy przepisów kodeksu pracy. Stąd podjęto decyzję o wprowadzeniu tych rozwiązań. Praca zdalna ma zastąpić funkcjonującą telepracę – mówiła Agnieszka Dobrodziej z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku.

Zmiany klimatu powodują podniesienie poziomu mórz i oceanów, a zabetonowane miasta doświadczają powodzi. W przyszłości trafią tam wyrafinowane systemy hydrologiczne. Nad całością będzie czuwał inżynier kontroli systemów przeciwpowodziowych.

– Przenieśmy się do 2060 roku. Lokalne ekstremalne burze powodują powodzie, więc wszystkie strategie zarządzania wodą muszą radzić sobie z dużymi wahaniami jej objętości. Wodą deszczową odprowadzają inteligentne instalacje. W ramach ochrony wybrzeża stworzono tzw. żywe linie ochrony przeciwpowodziowej. Technologie zaprzęgnięte w sztuczną inteligencję monitorują środowisko. W miastach pojawia się zielona infrastruktura. Tym wszystkim będzie zawiadywał inżynier kontroli systemów przeciwpowodziowych w inteligentnych miastach – tłumaczyła Iwona Wysocka z Radia Gdańsk.

Jakość, a nie ilość. To określenie dotyczy również przygotowywanego przez nas CV. Jak ją liczyć i co zrobić, żeby była jak najlepsza? O tym mówiła Agnieszka Śladkowska z Gorilla Job, firmy wspierającej kandydatów na rynku pracy.

– Skuteczność CV sprawdza, jak często na aplikację, która wysyłamy, odezwie się rekruter. Jak przygotowujemy 100 CV, to jeśli rekruter odezwie się w 10 przypadkach, skuteczność wychodzi na poziomie 10 proc. To mało, ale zdarza się tak bardzo często. Taka przyzwoita liczba to około 20 proc – mówi Agnieszka Śladkowska, twórca Gorilla Job, firmy wspierającej kandydatów na rynku pracy.

Audycję można odsłuchać TUTAJ

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej