Praca w czasie koronawirusa: Remontowa Shipbuilding

Zarząd stoczni w uzgodnieniu ze związkami i zakładowym społecznym inspektorem pracy wydał zarządzenie i powołał zespół kryzysowy, na którego czele stanął kierownik działu BHP. Przez pierwsze dwa tygodnie zespół spotykał się, aby na bieżąco omawiać stan zabezpieczenia i ukierunkować dalsze działania. Od końca marca, zgodnie z zaleceniami rządowymi, zespół działa online, a tylko przedstawiciele działu BHP i ZSIP dwa razy dziennie wykonują przegląd stoczni i sprawdzają stan zabezpieczeń. Wykonywany jest również raport. 

Jak na dziś w stoczni mamy pełne zabezpieczenie w maski, rękawiczki, płyny odkażające. Dodatkowo stocznia zakupiła i zamontowała przed każdym wejściem na hale produkcyjne i budynki biurowe oraz w newralgicznych miejscach największego przemieszczania się pracowników dozowniki z płynem do odkażania rąk. Wprowadzono pracę na trzy zmiany, aby maksymalnie rozproszyć zatrudnienie przy realizacji zadań produkcyjnych. Sześćdziesiąt osób realizuje swoje zadania w tzw. pracy zdalnej z zastosowaniem bezpiecznych łącz internetowych. Dodatkowo stocznia zatrudniła kilka osób, które praktycznie co 2 -3 godziny odkażają wszystkie poręcze, klamki, sanitariaty i miejsca, w których przebywają pracownicy.

Stocznia realizuje zadania produkcyjne w bezpieczny sposób organizując pracę w możliwie maksymalnym stopniu zabezpieczając pracowników przed ewentualnym przenoszeniem zarazy.

Krzysztof Żmuda, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Remontowa Shipbuilding 

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej