Pożegnanie Piotra Soyki. „Budował sukces w oparciu o dialog i zaufanie”

W środę (12 sierpnia) odbył się pogrzeb twórcy i wieloletniego prezesa grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autora globalnego sukcesu Gdańskiej Stoczni „Remontowa” im. J. Piłsudskiego SA.

Uroczystości żałobne zostały zorganizowane w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku. Rano każdy mógł wejść do katedry by złożyć wpis do księgi kondolencyjnej, po czym odbyła się msza święta za duszę zmarłego.

– Pamiętam go i odczytuję jako osobę niezwykle silną, prawą, konsekwentną – powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. – Można powiedzieć, że był wyciosany z jednego pnia, wszystko w nim było poukładane.

Arcybiskup określił zmarłego jako „człowieka ogromnego serca, wizjonera oraz konsekwentnego stratega”.

– Nie poddawał się żadnym okolicznościom, wyrastał ponad innych. A w ostatnich miesiącach bardzo przeżywał konieczność izolacji wynikającej z pandemii koronawirusa. Przeżywamy jego śmierć jako przyjaciela, ale towarzyszy nam także zmartwienie, co będzie dalej, co będzie ze stocznią – powiedział arcybiskup.

Jak z kolei mówił Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, Piotr Soyka był jedną z tych osób, które budowały sukces gospodarczy w oparciu o dialog i zaufanie oraz współpracę.

– Odczujemy stratę Piotra Soyki za jakiś czas, bo to był człowiek z kategorii ludzi niezastąpionych – stwierdził Krzysztof Dośla. – Remontowa Holding to ścisła czołówka światowa, zaliczana do trójki najlepszych stoczni remontowych na świecie. Numer jeden w Europie, a to jest dzieło właśnie tego człowieka.

Piotr Soyka został pochowany na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej