Podwyżki w PKP PLK. Spotkanie ze związkami zakończone porozumieniem

Od 1 lipca 2022 38 tysięcy pracowników PKP PLK S.A. otrzyma podwyżkę w kwocie średnio 520 zł do wynagrodzenia zasadniczego, co z pochodnymi da kwotę około 817 zł brutto.

Porozumienie jakim zakończyło się spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych określa najniższą kwotę wzrostu wynagrodzenia zasadniczego na 250 zł oraz jego maksymalną wysokość ustaloną na poziomie 800 zł (ewentualna wyższa podwyżka ma zawierać uzasadnienie przesłane do Biura Spraw Pracowniczych Centrali PLK).

Podczas spotkania stronę pracodawcy reprezentował prezes zarządu PKP PLK Ireneusz Merchel, natomiast w imieniu NSZZ „Solidarność” protokół ustaleń ws. wdrożenia podwyżki płac podpisał Henryk Sikora, przewodniczący Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”.