Podpisz petycję w sprawie WOT

Fundacja „Łączy nas Polska”, której prezesem jest Natalia Nitek-Płażyńska, rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie rozwiązań promujących służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.

„Wojska Obrony Terytorialnej to nie tylko ważny element polskiej strategii obronnej, ale formacja na co dzień pomagająca Polakom i integrująca nasze społeczeństwo wokół idei służby. Ostatnie lata, a zwłaszcza miesiące w których walczyliśmy z pandemią koronawirusa, pokazały, jak potrzebne są WOT. Jesteśmy wdzięczni terytorialsom i chcemy dalszego rozwoju tej formacji. Uważamy, że państwo powinno tworzyć ku temu odpowiednie warunki” – czytamy w petycji.

– Nasza akcja jest odpowiedzią na wiele sygnałów, jakie otrzymywaliśmy ze środowiska skupionego wokół WOT, ale przede wszystkim – od Polaków, którzy niezwykle doceniają wielki wysiłek podjęty przez żołnierzy w ostatnich miesiącach – mówi Natalia Nitek-Płażyńska.

Autorzy petycji zwracają się do Rady Ministrów o przygotowanie regulacji prawnej, która pozwoliłaby przedsiębiorstwom skorzystanie z ulgi podatkowej związanej z faktem służby pracowników w WOT.

– Wierzymy, że ułatwi to osobom pracującym podjęcie decyzji o rozpoczęciu służby w WOT a pracodawców zdopinguje do wspierania żołnierzy – dodaje Jarosław Cylkowski, członek zarządu Fundacji.

Pełną treść petycji znajdą Państwo pod adresem https://polskalaczy.pl/petycje/wesprzyjmy-zolnierzy-ot/

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej