Piotr Duda: Wystąpimy o zawieszenie opłat klimatycznych

– Myślałem, że nie dożyję takiej chwili jak obecny kryzys związany z epidemią koronawirusa – mówił Piotr Duda, który był wczoraj (18 marca) gościem programu „W tyle wizji” w TVP Info.

– Lepiej żeby nie było tarczy, ale dzieje się to co się dzieje. Myślałem że nie dożyję takiej sytuacji – odpowiedział przewodniczący na pytanie jak ocenia propozycje rządu wsparcia przedsiębiorców i pracowników.

Odnosząc się do samego projektu pochwalił zawarte w tarczy rozwiązania: – Uważam, że są w większości dobre, ale sytuacja jest dynamiczna, więc będziemy je na bieżąco modyfikować.

Wskazał, że już dzisiaj zapowiadane jest wydłużenie do świąt decyzji i zamknięciu szkół, więc będzie trzeba wydłużyć czas wypłacania zasiłku opiekuńczego. Jak również rozszerzyć dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych.

Przewodniczący ostro ocenił wcześniejsze działania antykryzysowe, które miały miejsce podczas rządów koalicji PO-PSL.

– Specjalnie nie mówimy dzisiaj o pakcie antykryzysowym, bo to nasuwałoby skojarzenia z rządem Donalda Tuska, który w poprzednim kryzysie nic nie zrobił dla pracowników – powiedział Piotr Duda.

Na pytanie o reakcję opozycji wobec „tarczy antykryzysowej” przewodniczący uznał, że nie można tej sytuacji wykorzystywać do partykularnych interesów. – – Nie zdziwiłbym się gdyby opozycja licytowała się w parlamencie i próbowała na tym coś ugrać – zauważył.

Na koniec Piotr Duda zapowiedział, ze Solidarność wystąpi do UE o zawieszenie opłat klimatycznych.

(TySol)

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej