Piotr Duda: Jest deklaracja premiera w sprawie podwyżek dla „budżetówki”

– Padła deklaracja, która została wpisana w projekt ustawy budżetowej na 2022 r. Tak, pracownicy sfery finansów publicznych, będziecie mieli podwyżki. Jest to deklaracja złożona przez polski rząd i jego szefa premiera Mateusza Morawieckiego – zapowiedział podczas uroczystości 41. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

W Jastrzębiu-Zdroju odbędą się dziś obchody 41. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego oraz powstania NSZZ Solidarność z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że Porozumienie Jastrzębskie było dopełnieniem porozumień zawartych w sierpniu 1980 r. między ówczesną władzą PRL a strajkującymi robotnikami. Strajkujący w Jastrzębiu górnicy wywalczyli – oprócz potwierdzenia wcześniejszych ustaleń z Gdańska i Szczecina – m.in. zniesienie czterobrygadowego systemu pracy w kopalniach, który oznaczał konieczność pracy siedem dni w tygodniu, a także wolne soboty dla całej Polski oraz podnoszenie zarobków w ślad za wzrostem kosztów utrzymania.

Przewodniczący Duda o rozmowach z rządem

– Składam podziękowania na ręce premiera za trudne negocjacje z przedstawicielami ministerstwa finansów, abyśmy kontynuowali drogę, którą rozpoczęliśmy na Komisji Krajowej w Gdańsku w 2018 roku, aby po raz pierwszy po sześciu latach zostały odmrożone wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej – powiedział szef „Solidarności” Piotr Duda.

– Teraz możemy to powiedzieć: padła deklaracja, która została wpisana w projekt ustawy budżetowej na 2022 r. Tak, pracownicy sfery finansów publicznych, będziecie mieli podwyżki! Będziemy robić wszystko, aby skończyły się na poziomie minimum 12 proc. w przyszłym roku – zapowiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Jak podkreślił, jest to deklaracja złożona przez polski rząd i jego szefa premiera Mateusza Morawieckiego. – Będzie także odmrożony o rok wskaźnik, od którego oblicza się zakładowy fundusz świadczeń socjalnych – dodał.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej