Pikieta „Solidarności” przed centralą Poczty Polskiej S.A.
W Warszawie przed siedzibą centrali Poczty Polskiej, w której od kilkunastu dni protestują przedstawiciele związków zawodowych, 26 lutego br. odbyła się pikieta solidarnościowa.
Przed centralą Poczty Polskiej przy ul. Rodziny Hiszpańskich zgromadzili się przedstawiciele „Solidarności” i innych związków zawodowych oraz osoby, które chcą wesprzeć pracowników Poczty Polskiej w ich proteście.

Bronimy nie tylko siebie, ale i przyszłość naszej firmy! (…) Nie pozwolimy, by decyzje o nas zapadały bez nas! Bo razem mamy moc – pokażmy, że jesteśmy siłą, z którą trzeba się liczyć!
– przekazywali przed spotkaniem organizatorzy.

Zwiększanie obciążeń dla pracowników przy jednoczesnym odbieraniu im należnych świadczeń (drastyczne braki w obsadzie listonoszy, zaległości w doręczaniu korespondencji do klientów sięgające nawet kliku tygodni,, kolejki w placówkach pocztowych z powodu braku obsady w grupie asystentów).
Prowadzenie negocjacji w złej wierze i wykorzystywanie ich jako pozoru, podczas gdy rzeczywiste decyzje już zapadły. Przykładem jest ostatnie spotkanie 29 stycznia br przedstawienie nowego projektu ZUZP, następnie 30 stycznia przesłanie do strony społecznej nowego projektu regulaminu wynagradzania. Nie możemy dłużej akceptować tych działań! Oskarżamy Zarząd Poczty o celowe osłabianie
– czytamy w stanowisku OM NSZZ „S” Pracowników Poczty Polskiej.
Poczta Polska S.A. to spółka Skarbu Państwa, największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ok. 55 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całym kraju. Zwolnienia grupowe, które zapowiedział kilka tygodni temu Zarząd Poczty, mają objąć 8,5 tys. pracowników Poczty Polskiej.
Relacja za: Tysol.pl fot. J. Pacan/T. Gutry