Patriotyzm gospodarczy: kupuj polski produkt

– Rozpoczynamy akcję #KupujŚwiadomie #ProduktPolski. Podczas zakupów wybierajmy te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju – apelował prezydent Andrzej Duda 6 kwietnia po spotkaniu z Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawicielami producentów rolniczych.

 – Jeżeli kupujemy żywność, to zwracajmy uwagę, żeby była to żywność polska, bo to wspiera rozwój naszej gospodarki, walkę z kryzysem, wspiera naszych przedsiębiorców – mówił Andrzej Duda i dodał:

– Polscy rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, za co jesteśmy im wszyscy jako społeczeństwo ogromnie wdzięczni.

Minister Ardanowski powiedział, że przez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować. Dodał, że przedstawiciele najważniejszych branż produkujących żywność zwrócili uwagę, że elementem najważniejszym jest to, aby Polki i Polacy chcieli zwiększyć zakupy polskiej żywności.

– Tak jak polscy rolnicy, producenci żywności, czują się odpowiedzialni za wyżywienie nas Polaków, tak chcą i proszą o to, aby polscy konsumenci, polskie społeczeństwo było solidarne z polskimi rolnikami – mówił szef resortu rolnictwa.

Jego zdaniem dzięki akcji „Kupuj świadomie produkt polski” możemy przekonać  konsumentów, że kupując polską żywność „dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru żywności dobrej, smacznej”, ale jednocześnie wspieramy polskie rolnictwo.    

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej