Oświata w Rumi świętowała 40-lecie NSZZ „S” i rozwój Związku

22 października 2021 r. miało miejsce związkowe spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dla członków organizacji kierowanej przez KM Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność” w Rumi była to tez okazja do świętowania 40–lecia narodzin naszego Związku. W ub.r. miała ona, ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa, mniej uroczysty charakter.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ ,,S” , Ewa Rocławska, sekretarz Sekcji Międzyregionalnej Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdańsku, wiceburmistrz Miasta Rumi Piotr Wittbrodt, Karolina Rydzewska, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Rumi

oraz radni Leszek Grzeszczuk, Leszek Kiersznikiewicz i dyrektorzy rumskich szkół, wśród których są też członkowie oświatowej „Solidarności”.

W trakcie uroczystego obiadu  Danuta Wójcik, przewodnicząca oświatowej „S” w Rumi i Krzysztof Dośla złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkół w z okazji ich święta.

Spotkanie w licznym gronie było także okazją do wręczenia wyróżnień z okazji 40–lecia NSZZ ,,Solidarność”, Srebrnych Odznak Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania oraz legitymacji nowym członkom naszego Związku. Organizator spotkania, przewodnicząca KM NSZZ ,,Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Danuta Wójcik poinformowała o powstaniu dwóch związkowych kół w kolejnych rumskich szkołach oraz podzieliła się wiedzą dotyczącą działalności na terenie Rumi.

O część artystyczną zadbała kol. Joanna Klein–Szalkowska. Uczennice PSZ Nr 1 pod jej kierunkiem wykonały balladę Jacka Kaczmarskiego pt. ,,Mury” i ,,Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko. W trakcie uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście.